Klub Porzuconych Narzeczonych

Annę - studentkę architektury, Julię - pracownicę supermarketu, matkę czteroletnich bliźniaczek, i Margo - współwłaścicielkę biura rachunkowego - łączy jedno wydarzenie: tego samego dnia, w tym samym kościele miały wyjść za mąż. Do żadnej z trzech ceremonii jednak nie doszło.

Kamila - dziennikarka pisma "Życie na Obcasach" - otrzymuje od przełożonego ostatnią szansę. Jeśli nie napisze przełomowego artykułu, zostanie zwolniona z pracy. Zdesperowana, podsłuchuje w kawiarni rozmowy trzech pań i decyduje się wykorzystać ich opowieści dla ratowania posady. Podstępem udaje się jej zdobyć zaufanie porzuconych narzeczonych, żeby wyciągnąć od nich prywatne historie. Margo, Ania i Julia nie mają pojęcia o prawdziwych intencjach koleżanki, co skutkuje powstaniem tytułowego klubu, który w założeniu ma wspomagać członkinie w ich zmaganiach ze skutkami odwołania ślubu. Co będzie, gdy artykuły Kamili się ukażą? Co będzie, gdy wyjdą na jaw jej kłamstwa? I jak na tę zdradę zareagują pozostałe bohaterki?

Informacje dodatkowe o Klub Porzuconych Narzeczonych:

Klub Porzuconych Narzeczonych - opinie o książce

Avatar użytkownika - nataliastragowska
nataliastragowska
Przeczytane:2021-02-15, Ocena: 5, Przeczytałam,

16/52/2021 "Klub Porzuconych Narzeczonych" Joanny Nowak.

Bardzo przyjemna książka. Czyta się błyskawicznie i lekko. ;) Takie lektury są na max kilka wieczorów ;) poznajemy tutaj 4 bohaterki. Ania, Julia oraz Małgosia zwana Margo, to młode kobiety w różnym wieku. Bardzo jednak już doświadczone przez los. Połączył je przypadek, wspólna awersja do facetów oraz Kamila, którą zaintrygowala cała historia. Dziewczyny miały bowiem wziąć ślub tego samego dnia, w tym samym kościele. Jednak żaden ze ślubów niestety nie doszedł do skutku. I to bynajmniej nie z winy panien młodych. Kamila, której dziennikarska kariera wisiała na włosku, postanowiła, że będzie to świetny temat do artykułu i uratowania własnego tyłka. Aby być bardziej wiarygodną, już na wstępie okłamała swoje bohaterki, że również jest porzuconą narzeczoną, co było absolutną nieprawdą. I tak zaczyna się historia tych kobiet... Szef Kamili jednak nie widział potencjału w tym temacie i zabronił jej się tym zajmować. Więc dziennikarka poszła z tym tematem do konkurencyjnej gazety. Tam jej artykuły bily rekordy popularności a gazety rozchodziły się jak ciepłe bułeczki. Wszystko układało się wspaniale, dopóki w czasopismie nie pojawiły się wierutne kłamstwa dotyczące niczego nieświadomych niedoszłych żon. Gdy prawda ujrzała światło dzienne, Kamila uzmyslowila sobie, że straciła absolutnie wszystko. Czy uda jej sis uzyskać wybaczenie koleżanek? Czy narzeczony da ich zwiazkowi drugą szansę? I kim okaże się każdy z "uciekających" panów młodych? Tego wszystkiego dowiecie się, sięgając po tę pozycję. ;) bardzo wciągająca, przyjemna lektura. Krótkie rozdziały powodują, że czyta się wprost wspaniałe i z całkowitym brakiem znudzenia :) lektura ma też pewne przesłanie :) choć każda z innym charakterem, to jednak podobne przeżycia mogą bardzo człowieka do siebie zbliżyć. Z takich relacji może nawiązać się piękna przyjaźń, która będzie cenniejsza od wszystkiego. Świadomość ze można polegać na drugiej osobie i że z własnymi problemami nie jest się samemu, bardzo potrzebuje podbudowac człowieka :) jest to 1 tom serii, który już teraz absolutnie Wam polecam! :) fanki lekkiej literatury, koniecznie powinny ją przeczytać!! ;) ponadto ta lektura znakomicie nadaje się do pełnego relaksu, niekiedy powodując uśmiech na twarzy ale również w niektórych sprawach może przypominać nasze zwykle, codzienne życie :) takie książki naprawdę lubię ;) Polecam Wam gorąco tę lekturę, !!! 😍😍Wydawnictwu Literackiemu Białe Pióro bardzo dziekuję za możliwość zapoznania się z pozycją a autorce gratuluję lekkiego pióra!! :) moja ocena ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów!! ;)

Ani przez moment nie czułam się zmęczona czy znudzona tą książką. Lekkie pióro, różnorodni bohaterowie, wachlarz emocji i nieprzewidywalne zwroty akcji, w dodatku Julia i Ania okazały się świetnymi dziewczynami.

Autorka niczego nie przerysowuje, nie upiększa, nie przesadza. Nie rozpieszcza swoich bohaterów, ale też nie zapomina, że w życiu jest wiele pozytywów. Bez problemu można znaleźć tu sobie ulubionego bohatera lub wprost przeciwnie. Jak w prawdziwym życiu.

W zasadzie ta książka nie ma słabych stron. Nie znalazłam tu nic, do czego mogłabym się przyczepić, a to się rzadko zdarza. A mimo to ja pokochałam powieść za coś zupełnie innego.

Idealnie wkomponowane, ukryte tam, gdzie się ich nie spodziewałam. Momenty, w których moje wrażliwe serce zaczęło skakać i tańczyć. Takie, do których wracałam później jeszcze kilka razy, by ponownie przeżyć te chwile.

Okazało się, że autorka wie, jak zgrabnie poprowadzić wątki romantyczne, bym pragnęła więcej i więcej. By były one takie fajne, delikatne. A ja to uwielbiam: odpowiednio budowane napięcie, nieśmiałe podchody zamiast otwartego ataku na obiekt westchnień, kobiecą subtelność i męską wrażliwość. Utrzymywanie czytelnika w niepewności do ostatniej chwili.

Napięcie dodatkowo wzmagały przeskoki w narracji między dziewczynami a mężczyznami. Ten męski punkt widzenia sprawił, że łapałam coś, czego nie wiedziały bohaterki.

Klub Porzuconych Narzeczonych to naprawdę dobrze i pomysłowo napisana obyczajówka z urzekającymi romantycznymi wstawkami. Mnie przekonała i ja polecam tytuł każdej fance gatunku!

Więcej o książce: www.romantycznyakapit.pl

Klub Porzuconych Narzeczonych 2
Joanna Nowak0
Okładka ksiązki - Klub Porzuconych Narzeczonych 2

Ania, Julia i Margo po rozpadzie Klubu Porzuconych Narzeczonych, ścigane złą sławą wykreowaną w brukowcu, postanawiają mimo wszystko wziąć się w garść...

Sumienie zasnute mgłą. Podróż wołyńska tom2
Joanna Nowak0
Okładka ksiązki - Sumienie zasnute mgłą. Podróż wołyńska tom2

Kto przyjaciel, kto wróg. Dalsze losy rodziny Stawińskich, ich przyjaciół i wrogów. Banderowcy wciąż napadają na wsie i wycinają w pień Polaków...