Kapłan

Lubicie kryminały bądź thrillery? Ja od czasu do czasu biorę się za ten gatunek, choć nie jest to jakoś często.

❤❤❤
Każdy człowiek to przecież jakiś tam osobny świat, który powstał z tego, co umysł zdołał przyjąć, zdefiniować, nazwać, przetworzyć. Dla niego jedyny, dla innych praktycznie niedostępny i przecież niepowtarzalny. Seria dziwnych, trudnych do wytłumaczenia zdarzeń, zaginięć, rytualnych zabójstw, wreszcie przypadków dziwnej choroby-wstrząsa miastem. Policja szybko orientuje się, że kluczem do rozwiązania zagadki jest tajemniczy duchowny, którego śladem rusza dwójka (na razie) śledczych. Pojawiają się pytania: Czy prastare mity o potężnym bractwie Aurelitów mogą jednak okazać się prawdziwe? Czy to ich mroczny plan właśnie zaczyna się ziszczać? Wreszcie – kim jest człowiek o niezwykłych zdolnościach, nazywany przez wtajemniczonych „Kapłanem”, którego – jak mówią legendy – lękają się nawet Aurelici i który, jako jedyny, może pokrzyżować ich plany?
❤❤❤

„Kapłan” autorstwa Krzysztofa Kotowskiego.

Książka ta rozpoczyna kryminalno- sensacyjną serię o tym samym tytule „Kapłan”. Mnie do sięgnięcia po nią skusił opis, który już mocno intrygował. Zważywszy jednak na to, jaki jest, to gatunek literacki domyślałam się, że książka może mieć trudny do przebrnięcia początek. Tak też było.

Nie wciągnęłam się w historię po pierwszej stronie ani po kolejnych kilkunastu. Trochę to zajęło, ale ostatecznie dobrnęłam do momentu, kiedy to akcja się zacieśniła i mogłam nareszcie w pełni skupić się na fabule i cieszyć tym jak ona przebiega.

Choć cieszyć się to może złe słowo. Uważam tę pozycję za dość specyficzną. Była nieco pomieszana, te wątki historyczne, niewielkie elementy fantastyczne, czy wtrącenia religijne, tego wszystkie było dość dużo. Odrobinę za dużo.

Tworzył się przez to taki zamęt, ale o dziwo autor w tym zamęcie znalazł jakiś sposób, by zachęcić czytelnika do pogłębiania historii.

Czuję się więc nieco skołowana, bo to nie było, to co zwykle lubię, to nie jest coś, co zwykle czytam, ale ostatecznie poczułam się kupiona. Jakoś ta nietypowość, ten przebieg akcji, bohaterowie, te tajemnice wszystko to jest zapowiedzią czegoś, co może być naprawdę świetną serią.

Ja ostatecznie czuję się zadowolona z lektury. Nie jestem, może w stu procentach usatysfakcjonowana jednak pamiętając, moje początkowe wrażenia nie mam co narzekać. Jeśli mnie pytacie możecie śmiało czytać.

Informacje dodatkowe o Kapłan:

Kup książkę Kapłan

Kapłan
Krzysztof Kotowski0
Okładka ksiązki - Kapłan

Kapłan otwiera nowy cykl książek Kotowskiego, nie związany z bohaterami jego poprzednich książek. Jest także powieścią, którą debiutuje nowe, polskie...

Serwal
Krzysztof Kotowski0
Okładka ksiązki - Serwal

Czy brutalne morderstwa, dokonane na osobach pochodzenia żydowskiego, są dziełem rasistowskiej bojówki, ukrywanej pod szyldem oficjalnie działającej partii...