Kapłan

Słyszeliście może o trylogii Kapłan, którego pierwszy tom miał swoją premierę w 2008 roku? W moje ręce trafiła ta część i od razu wzbudziła moje zaciekawienie. Okładka jest boska i przykuwa uwagę, a opis intryguje, więc ochoczo zagłębiłam się w lekturze, która mną wstrząsnęła.

Miks gatunków to za mało powiedziane, ale na pierwszy plan zdecydowanie wysuwa się thriller, który zachwyca swą mroczną, ciężką i zagadkową atmosferą. Emocje są wszechobecne podczas czytania i trzymają w swych szponach przez cały czas, nie pozwalając nawet na moment oderwać się od powieści.

To co zaserwował nam autor to iście ostra jazda bez trzymanki. Już od prologu poznajemy Krzysztofa Lorenza, który jest kapłanem i zapadł nagle na tajemniczą oraz trudną do zdiagnozowania chorobę psychiczną. Umieszczony w zakładzie psychiatrycznym, trafia pod opiekę Aleksandry Sambierskiej. Po dziwnych wydarzeniach pani doktor zaczyna wątpić w trafność swej diagnozy i nie wie w co ma wierzyć.

Czy Aurelici rzeczywiście polują na księdza Krzysztofa? Jakimi zdolnościami został on obdarzony? Czy jest on tym, o którym opowiadają legendy? Czy zagraża mu śmiertelne niebezpieczeństwo, a może to jego należy się obawiać?

Pan Kotowski po mistrzowsku włada piórem i z wielkim rozmachem stworzył tak niesamowicie klimatyczną historię, którą pochłaniałam jak w transie. Każdy szczegół i detal wkomponowany jest idealnie. Fabuła jest tak przekonywującą, że wierzyłam we wszystko co pisarz przelał na papier. Mnogość wątków poprzeplatanych zaskakującymi zwrotami akcji, rewelacyjne i pełne sarkazmu dialogi, fantastyczne wręcz przygody, legendy oraz prastare dzieje powodują, że nie ma szans na nudę. Postaci są bardzo wspaniale rozwinięte, charakterne i realistyczne.

Tak wczułam się w zaczytywany tekst, że sama zaczęłam tropić wszystkie teorie spiskowe, które mnożą się i próbowałam oddzielić prawdę od fikcji. Niestety poległam szybko na tym polu i dałam się wywieść w ślepą uliczkę.

Uważam, że autor miał fantastyczny pomysł na tą książkę i przypadnie ona wielu odbiorcom do gustu. Kryminalno sensacyjny wątek dodaje jej dynamizmu i tajemniczości.
Jeżeli jesteście zaintrygowani? Ja szczerze polecam

Informacje dodatkowe o Kapłan:

Kup książkę Kapłan

Cel za horyzontem. Opowieść snajpera Gromu
Krzysztof Kotowski0
Okładka ksiązki - Cel za horyzontem. Opowieść snajpera Gromu

Sensacyjne wspomnienia snajpera GROM, jednego z najbardziej doświadczonych oficerów tej jednostki. Podpułkownik Karol K. Soyka ujawnia prawdziwe...

Święto swiateł
Krzysztof Kotowski0
Okładka ksiązki - Święto swiateł

W jednym z warszawskich apartamentów zostają znalezione zwłoki czterech mężczyzn. Okoliczności ich śmierci są niejasne. Wszystko wskazuje na to, że zmarli...