Kat polskich dzieci. Opowieść o Eugenii Pol

Opowieść prawdziwa o obozie dla dzieci w przedziale wiekowym 8-16 lat w Łodzi Prewencyjny Obóz Policji Bezpieczeństwa dla Młodziezy Polskiej w Łodzi .
Jak wyglądała rzeczywistość w takim obozie , gdzie były więzione dzieci ,których głowną zbrodnia było to , że rodzice są Polakami , a wmawiano im niestniejące przestępstwa?
Na co dzień głód, poniżanie przy kążdej pracy ,brutalne kary cielesne , a przy tym wymagania aby listy które cenzurowane zawieraly same pozytywy o obozie , aby mogły dotrzeć do rodzin , z prośbami o paczki żywnościowe , ciepłe ubrania...rzeczy te i tak były często z paczek okradane .
Największym katem obozu była Eugenia Pol , która pochodziła z Górnego Śląska i uważąła się z Polkę , ale jej rodzina podpisała folksliste dla korzyśći , głównie materialnych ze współpracą z Niemcami .
Realia obozu , choroby z głodu , tyfus, wszy , mnośtwo scen przemocowych i sadyzmu to co opisuje Autor , to w głowie przeciętnego , normalnego człowieka się nie mieści ,że takie piekło mogą zgotować ludzie dzieciom .
Czytelnik aby przejść przez tą trudną literaturę faktu musi mieć nerwy ze stali , ale najistotniejsze że sprawiedliwosć po wielu latach wzięła górę , a Autor opisując dał możliwość ocenie faktów Czytelnikowi.

Informacje dodatkowe o Kat polskich dzieci. Opowieść o Eugenii Pol:

Kup książkę Kat polskich dzieci. Opowieść o Eugenii Pol

Mały Oświęcim. Dziecięcy obóz w Łodzi
Błażej Torański0
Okładka ksiązki - Mały Oświęcim. Dziecięcy obóz w Łodzi

Przemilczana opowieść o jedynym niemieckim dziecięcym obozie koncentracyjnym na terenach Polski. Obóz przy ulicy Przemysłowej - obóz koncentracyjny...