Kiedy spadnie pierwszy śnieg

Hania jest po rozwodzie i właśnie kupiła mały domek na odludziu, jednak okazało się, że wymaga kilku napraw. Miejscowi polecają jej fachowca - Kajetana, który również postanowił zamieszkać w ciszy i odciąć się od przeszłości. Mężczyzna postanawia pomóc kobiecie. Co wyniknie z tej znajomości? Jakie sekrety skrywają bohaterowie?

To już moje kolejne spotkanie z twórczością autorki i za każdym razem jestem zachwycona! Zacznę od tego, że książka ma piękną zimową okładkę, która przyciąga oko, ale od razu zaznaczam, że na tytułowy "pierwszy śnieg" będziecie musieli trochę poczekać, ale naprawdę warto!
Majewska stawia na pełnokrwistych bohaterów, z którymi każdy z Nas mogłoby się utożsamić i porusza przyziemne tematy, które tak naprawdę mogą dotyczyć każdego z czytelników!
Książkę czyta się szybko i przyjemnie, mi poznanie losów Hani i Kajetana zajęło około 2 godzin, więc książka naprawdę mnie wciągnęła.
Oboje bohaterów polubiłam od samego początku, moją sympatię również zaskarbili sobie rodzice Kajetana.
Zarówno Kajetan, jak i Hania to takie poranione dusze, które mimo młodego wieku mają wiele za sobą. Dlatego też poczatkowo ich relacja opiera się głównie na nieporozumieniach, stopniowo zmieniając się w coś głębszego. Autorka świetnie pokazała, że przeciwieństwa się przyciągają, bo Hania i Kajetan tak naprawdę są z innych światów, jednak na uczucia nie ma rady! Pani Beata skupia się tutaj głównie na codziennych czynnościach bohaterów, na tym jak spędzają czas, jednak nie zabraknie również tajemnic, które budują napięcie i zachęcają do dalszego czytania.
Kiedy wydaje się, że wszystko jest na najlepszej drodze do szczęścia bohaterów pojawiają się nieproszone osoby, które sieją zamęt i cierpienie i tutaj autorka udowadnia i pokazuje, że najważniejsza w relacjach międzyludzkich jest szczera rozmowa, która zmienia postrzeganie świata i skłania do refleksji.
"Kiedy spadnie pierwszy śnieg" to po prostu realna historia miłosna dwójki ludzi skrzywdzonych przez los, która pokazuje, że każdy popełnia błędy, a zaufanie, próby naprawienia krzywd i drugie szanse sprawiają, że życie staje się prostsze, a zarazem szczęśliwe i pełne miłości.

Informacje dodatkowe o Kiedy spadnie pierwszy śnieg:

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2021-11-10
Dodał/a opinię: zakochanawksiazk

Tagi: Romans współczesny bóg

Zobacz opinie o książce Kiedy spadnie pierwszy śnieg

Kup książkę Kiedy spadnie pierwszy śnieg

Jego druga żona
Beata Majewska 0
Okładka ksiązki - Jego druga żona

Druga część bestselleru „Jego wysokość” to najgorętsza historia, jaką przeczytacie w tym roku. Pełna namiętności, dramatów i rozterek Izabelli...

Zdążyć z miłością
Beata Majewska0
Okładka ksiązki - Zdążyć z miłością

Czy można zwlekać z miłością?Trzydziestoletnia Olga jest kobietą wykształconą, majętną i atrakcyjną. Zmagając się z życiowymi problemami – chorobą...