Kiedy wierzyliśmy w syreny

Kit od lat żyje w przekonaniu, że jej siostra, Josie zginęła w ataku terrorystycznym. Jej wieloletnia żałoba kończy się poniekąd w dniu, kiedy widzi swoją siostrę podczas transmisji na żywo z pożaru klubu. Kit postanawia pójść śladami Josie i odkryć prawdę. Czy dziewczyna żyje? Jak to możliwe, że Kit zobaczyła ją w telewizji? Co skłoniło bohaterki to podejmowania drastycznych decyzji?

Na tę książkę trzeba mieć "swój czas". Trzeba się nad nią pochylić, móc w pełni poświęcić jej czas, aby zrozumieć jej przesłanie. To piękna, pełna emocji lektura. Autorka tworzy coś na wzór eseju, pełnego dygresji i retrospekcji. Ta książka zbudowana jest ze wspomnień, które jak łaty na kocu uszyte zostały z traum, gniewu i żalu. To historia o dzieciństwie pełnym smutku i cierpienia, ale i o próbach podnoszenia się ze zgliszczy przeszłości.

Informacje dodatkowe o Kiedy wierzyliśmy w syreny:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2023-04-12
Tytuł oryginału: When We Believed in Mermaids
Dodał/a opinię: zaczytania

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Zobacz opinie o książce Kiedy wierzyliśmy w syreny

Kup książkę Kiedy wierzyliśmy w syreny

Większości z nas udaje się pozostać na tej planecie, w naszych ciałach, przez siedemdziesiąt lub osiemdziesiąt lat, wszyscy po drodze gromadzimy blizny, każda z nich ma swoją historię. Kawałek gipsu, który na zawsze naznacza twoją twarz, klamra od paska, przypalenia od papierosów.

Powrót matki
Danuta Awolusi ;