Kirke

"Kirke"Madeline Miller
Książka o mitologicznej Kirke,która ma wiele twarzy, jest córką, boginią, czarownicą, wygnańcem i matką, kobietą która zawsze chciała tylko jednego: miłości i akceptacji.
Kirke, córka Heliosa tytana i nimfy Perseidy. Jest najstarszą z potomstwa tej boskiej pary a jednocześnie najbardziej poniżaną z czwórki dzieci. Przez czary rzucone z miłości do śmiertelnika, zostaje skazana na wygnanie i zamieszkanie na bezludnej wyspie Ajaja. Na wieki w odosobnieniu, nie może opuścić wyspy,ale świat może przyjść do niej na wyspę. Na swojej drodze życia spotyka śmiertelników (do których od zawsze, od dzieciństwa ma słabość) spotyka Dedala, Odyseusza. Wszyscy śmiertelnicy odgrywają w jej życiu jakąś rolę,jedni pozostają w nim na krócej, a inni na trochę dłużej. Zostając matką zdaje sobie sprawę, że jej syn i wszyscy którzy dla niej znaczą najwięcej odejdą z jej życia,a ona będzie trwać nadal.
Kirke jaką poznajemy zmienia się cały czas na naszych oczach,z nieśmiałej, zakompleksionej dziewczynki i młodej kobiety, staje się bezwzględną, okrutną kobietą. Tylko marzenie o kimś kto będzie przy niej , u jej boku się nie zmienia.
Postać Kirke mnie oczarowała, jest cudowną postacią, nie sposób nie przytulić jej do serca. Pałasz do niej od samego początku sympatią i zaprzyjaźniasz się z nią na cale życie, czerpiesz z jej postaci siłę.
Bardzo dobrze, ciekawie i przystępnym językiem napisana historia. Kirke której nie pamiętałam z mitologii, więc to dla mnie ogromnie ciekawa książka. Jeśli lubicie mitologię lub historie o silnych kobietach,to ta książka na sto procent się Wam spodoba.
Polecam Wam bardzo gorąco.

Informacje dodatkowe o Kirke:

Tłumaczenie: Paweł Korombel
Dodał/a opinię: Aneta Jarzębska

Zobacz opinie o książce Kirke

Kup książkę Kirke

- Powiedz mi, kto składa lepsze ofiary: człowiek smutny i poniżony czy szczęśliwy?

- Szczęśliwy (...)

- Mylisz się. Szczęśliwy jest zbyt zajęty swoim życiem, żeby biegać przed ołtarze. Uważa, że nie ma żadnych zobowiązań. Ale zrób z niego kupkę nieszczęścia, zabij żonę, okalecz dzieci, a na pewno się odezwie. Miesiącami będzie głodził rodzinę, żeby ci kupić śnieżnobiałe roczne cielę. Jeśli będzie go na to stać, zarżnie całe stado.

- To dziwne, że bogini potrzebuje przyjaciół.

- Wszystkie stworzenia, które nie są szalone, ich potrzebują.

Achilles. W pułapce przeznaczenia
Madeline Miller0
Okładka ksiązki - Achilles. W pułapce przeznaczenia

Achilles,  syn okrutnej boginki morskiej Tetydy i legendarnego króla Peleusa, jest silny, zwinny i piękny - nikt nie jest w stanie oprzeć się...

Galatea
Madeline Miller0
Okładka ksiązki - Galatea

Nawet najdoskonalsze istoty nade wszystko pragną wolności. Posąg z marmuru - kobieta - żona - matka - wolny duch - Galatea. Madeline Miller, laureatka...

Forget Me Not
Julie Soto