Tytuł : Klątwa Pierwszych. Trylogia Rasy Przeklętych. Tom I.
Autor : E. Nowak
Wydawnictwo Abyssos
Data premiery : 08.04.2024r.
#współpracareklamowa
#współpracabarterowa
#współpracarecenzencka
Opis książki :
Kiedy w grę wchodzi magia voodoo, z góry powinieneś wiedzieć, że jesteś na straconej pozycji.
Nyselle od dziecka posiada wyjątkowy dar uzdrawiania, jednak w dzień swoich osiemnastych urodzin mocno się nadwyręża. Ląduje w Lecznicy, gdzie przypadkowo poznaje prawdę o własnych korzeniach: wyrodnej matce oraz bracie bliźniaku, aktualnie mieszkającym na drugim krańcu kraju. Nyselle wyrusza więc w długą podróż pełną niebezpieczeństw.
Nate to chłopak z wieloma problemami. Dziwnym trafem wszystkie wiążą się z jego nienaturalną, przerażającą umiejętnością. Na szczęście narkotyki pomagają w ucieczce od rzeczywistości.
Czy Nyselle uda się odnaleźć brata? Czym okaże się tytułowa Klątwa Pierwszych? I kim, na loa, jest Blake Maddox – tajemniczy nieznajomy, który od wieków podąża za swoim przeznaczeniem: za dziewczyną o szarych oczach?
Rytuały voodoo, klątwy, bogowie, duchy i… zombi? Zbierz w sobie odwagę, nim wkroczysz w te przeklęte krainy!
" Opowiadano, że Baldwin posiadał moce sprzeczne z naturą, dopuszczając się karygodnych zbrodni. Potrafił ujarzmiać żywioły, a zwierzęta były mu poddane. Światło spełniało rozkazy, a Mrok pojawiał się zgodnie z jego wolą. Emanował mocą a wraz z nią, przyszła siła; z siłą - władza, pycha oraz brak umiaru. "
Kolejny debiut, który ma ogromny potencjał. Świetna fabuła, ciekawa historia, jestem bardzo zaintrygowana tą trylogią. Dodatkowym atutem tej historii jest słowniczek, który wprowadza nieświadomego czytelnika w świat magii voodoo.
Historię czyta się bardzo szybko, a akcja nie zwalnia tempa.
Pióro autorki jest lekkie i przyjemne, jeżeli lubicie historie z elementami magii i tajemnic to zdecydowanie warto zapoznać się z tą historią.
Gorąco polecam.
Dziękuję wydawnictwu za zaufanie i e-book do recenzji.
#książkoweimpresje #ewelabook @ewelabook
Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2024-04-08
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN:
Liczba stron: 411
Język oryginału: polski
Dodał/a opinię:
booksitsmypassio