Kobieta, która chciała zostać zgwałcona

Tytuł ten wzbudza wiele kontrowersji. Na pewno Wy patrząc na nią macie zniesmaczenie na twarzy. Bo jak kobieta może chcieć zostać zgwałcona? A no właśnie, nie może. By poznać lepiej koncepcję stworzenia książki o takim tytule, trzeba zapoznać się z jej fabułą.

Aniela, główna bohaterka, jak to ciekawa świata dziewczynka, stara się poszerzać swoją wiedzę o anatomii człowieka, szczególnie mężczyzn. Apeluje do swojej rodzicielki, chwali się, że wie jak wygląda penis i w każdej wolnej chwili go rysuje.

Jej mama zamiast wytłumaczyć córce co i jak, może kupić jakieś książki na ten temat krzyczy na nią, bo przecież nie przystoi takich rzeczy oglądać a broń Boże ich rysować.

W momencie, który zaraz opiszę, możemy się domyślić skąd ten tytuł.

Anielka wychodzi późnym wieczorem po ketchup do pobliskiego sklepu. Po drodze zaczepia ją bezdomny, który mówi, że potrzebuje pomocy.

Dziewczynka nie domyśla się jak wielkie niebezpieczeństwo na nią czyha w krzakach, gdzie prowadzi ją mężczyzna. Zostaje zgwałcona.

Reakcja jej mamy rzutuje na jej przyszłość, na to jak będzie o sobie myślała, bowiem oskarża ją, że sama chciała, dlaczego po prostu nie odeszła od niego?

Parę lat później dochodzi do kolejnego gwałtu na jej osobie, później następnego i jeszcze jednego.

Już rozumiecie skąd ten tytuł?

Każda ofiara gwałtu na pierwszym miejscu oskarża siebie. Zresztą, społeczeństwo robi to samo. To ona prowokowała, to ona sugestywnie się spojrzała, to ona ubrała się wyzywająco, on wziął co mu się należało.

PAMIĘTAJ! GWAŁT NIGDY NIE JEST TWOJĄ WINĄ!

WALCZ O SIEBIE.

---

Książkę przeczytałam trzy dni temu. Wstrząsnęła mną do tego stopnia, że nie potrafiłam nic o niej napisać. Miałam, dosłownie, pustkę w głowie.

Jestem przerażona jak ludzie są skrzywdzeni brakiem wiedzy na temat seksualności człowieka.

Zmienia punkt widzenia o 180°.

Polecam przede wszystkim dziewczynom, kobietom, by zauważyły, że gwałt nie jest ich winą.

Chłopakom i mężczyznom- by przekonali się, że nie znaczy nie.

Informacje dodatkowe o Kobieta, która chciała zostać zgwałcona:

Wydawnictwo: selfpublishing
Data wydania: 2021-05-20
Dodał/a opinię: _read_andzia_

Tagi: Nadużycia seksualne

Zobacz opinie o książce Kobieta, która chciała zostać zgwałcona

Kup książkę Kobieta, która chciała zostać zgwałcona