Kobieta, która chciała zostać zgwałcona

Fabularyzowana historia oparta na faktach. Nieocenzurowana relacja z doświadczeń nadużyć seksualnych młodej dziewczyny, która ze szczegółami opowiada o swoich przeżyciach. Zawiera elementy psychoanalizy głównej bohaterki, pozwalające spojrzeć na jej decyzje z innej, mniej oczywistej perspektywy.

„Kobieta jest kwintesencją natury. Dlaczego więc ktoś dopuszcza się na niej czegoś tak nienaturalnego jak gwałt? Dlaczego ta sama kobieta, pragnąc najbardziej na świecie miłości, zamiast niej od kolejnych mężczyzn dostaje przemoc? Zanim zdążyła złapać oddech, było już za późno. Jej ciało stało się jego własnością. Orał je jak pole, nie omijając nawet centymetra. Wgryzał się w powierzchnię jej jędrnej skóry, niczym kornik, wwiercając się jednocześnie w jej mózg. Po policzkach płynęły jej cienkie strużki łez, wypalając na jej młodej twarzy przeźroczyste blizny. Oddychała, ale w tamtej chwili jednocześnie marzyła, aby być martwa. I będzie przez najbliższe 20 lat, dopóki nie odkryje, dlaczego dziewczynka, która żyje w Niej, tak bardzo chce być gwałcona.Książka Anny Mlonki to prywatna terapia, w której kobieta, poprzez słowa, podaje rękę wszystkim osobom, które doświadczyły przemocy na tle seksualnym, pokazując im, że nie są w tym same. Razem z główną bohaterką cofniemy się w czasie, przeżywając z nią na nowo kolejne gwałty, których doświadczyła w życiu, aby na samym dnie znaleźć odpowiedź na pytanie, czemu jej dusza przyciąga cały ten mrok”

Informacje dodatkowe o Kobieta, która chciała zostać zgwałcona:

Wydawnictwo: selfpublishing
Data wydania: 2021-05-20

Tagi: Nadużycia seksualne

Kup książkę Kobieta, która chciała zostać zgwałcona

Kobieta, która chciała zostać zgwałcona - opinie o książce

Avatar użytkownika - _read_andzia_
_read_andzia_
Przeczytane:2021-06-01, Ocena: 6, Przeczytałem,

Tytuł ten wzbudza wiele kontrowersji. Na pewno Wy patrząc na nią macie zniesmaczenie na twarzy. Bo jak kobieta może chcieć zostać zgwałcona? A no właśnie, nie może. By poznać lepiej koncepcję stworzenia książki o takim tytule, trzeba zapoznać się z jej fabułą.

Aniela, główna bohaterka, jak to ciekawa świata dziewczynka, stara się poszerzać swoją wiedzę o anatomii człowieka, szczególnie mężczyzn. Apeluje do swojej rodzicielki, chwali się, że wie jak wygląda penis i w każdej wolnej chwili go rysuje.

Jej mama zamiast wytłumaczyć córce co i jak, może kupić jakieś książki na ten temat krzyczy na nią, bo przecież nie przystoi takich rzeczy oglądać a broń Boże ich rysować.

W momencie, który zaraz opiszę, możemy się domyślić skąd ten tytuł.

Anielka wychodzi późnym wieczorem po ketchup do pobliskiego sklepu. Po drodze zaczepia ją bezdomny, który mówi, że potrzebuje pomocy.

Dziewczynka nie domyśla się jak wielkie niebezpieczeństwo na nią czyha w krzakach, gdzie prowadzi ją mężczyzna. Zostaje zgwałcona.

Reakcja jej mamy rzutuje na jej przyszłość, na to jak będzie o sobie myślała, bowiem oskarża ją, że sama chciała, dlaczego po prostu nie odeszła od niego?

Parę lat później dochodzi do kolejnego gwałtu na jej osobie, później następnego i jeszcze jednego.

Już rozumiecie skąd ten tytuł?

Każda ofiara gwałtu na pierwszym miejscu oskarża siebie. Zresztą, społeczeństwo robi to samo. To ona prowokowała, to ona sugestywnie się spojrzała, to ona ubrała się wyzywająco, on wziął co mu się należało.

PAMIĘTAJ! GWAŁT NIGDY NIE JEST TWOJĄ WINĄ!

WALCZ O SIEBIE.

---

Książkę przeczytałam trzy dni temu. Wstrząsnęła mną do tego stopnia, że nie potrafiłam nic o niej napisać. Miałam, dosłownie, pustkę w głowie.

Jestem przerażona jak ludzie są skrzywdzeni brakiem wiedzy na temat seksualności człowieka.

Zmienia punkt widzenia o 180°.

Polecam przede wszystkim dziewczynom, kobietom, by zauważyły, że gwałt nie jest ich winą.

Chłopakom i mężczyznom- by przekonali się, że nie znaczy nie.