Kolor milczenia

Miałam na tę książkę ogromną ochotę. Przepiękna, klimatyczna okładka, intrygujący opis – pomyślałam sobie, że muszę przeczytać. Intuicja mnie nie zawiodła, to bardzo ‘moja’ książka.

Bohaterka powieści Helena Guerrero to hiszpańska malarka, która przyjeżdża w rodzinne strony, by spróbować dowiedzieć się czegoś o przeszłości swojej rodziny. Czy na pewno jest gotowa poznać tajemnice sprzed lat? Czy ktoś wie, dlaczego jej siostra zginęła w tajemniczych okolicznościach wiele lat temu? „Przeszłość ma zasadnicze znaczenie dla zrozumienia i zaakceptowania teraźniejszości” – Helena będzie musiała odkryć wiele tajemnic, przeczytać wiele listów, odbyć niespodziewane rozmowy, wracając do wydarzeń sprzed prawie pół wieku.

To wzruszająca powieść, połączenie sagi rodzinnej i kryminału, z dwutorową narracją, świetnie wykreowanymi postaciami, którą czyta się znakomicie! To opowieść o samotności, o jej znaczeniu, bo „To co wartościowe, wyłania się z samotności, wzrasta w niej, aż zostanie wydane na świat”. To także opowieść o sztuce, tworzeniu, o pasji, namiętności i uczuciach. Autorka przenosi nas do Hiszpanii, Maroka, Paryża od lat trzydziestych zaczynając, a na współczesności kończąc.

„Kolor milczenia” na pewno spodoba się fanom I.Allende, przypomniałam sobie podczas lektury również „Pory roku” B.Akunina – podobny klimat, podobne emocje. To powieść aż kipiąca od emocji, uczuć, namiętności, zbrodni. Jest trochę jak tango – mocna, przejmująca i bardzo południowa!

Informacje dodatkowe o Kolor milczenia:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2019-01-16
Tytuł oryginału: El Color del Silencio
Język oryginału: hiszpański
Tłumaczenie: Marta Szafrańska-Brandt
Dodał/a opinię: Monika Kruszyńska

Zobacz opinie o książce Kolor milczenia

Kup książkę Kolor milczenia