Kolorowe szkiełka

"Kolorowe szkiełka" to tytuł, który mocno mnie zaintrygował. Na okładce opis: "Czy odważysz się zmienić swoje życie w jednej chwili?". Czy byłabym na to gotowa? Co się za tym kryje?

Przede wszystkim to przejmująca opowieść o bezgranicznej miłości do dziecka. Obcego dziecka. Czy da się pokochać kogoś tak mocno, mimo że nie łączą na więzy krwi?
Marta, wracając do domu późnym wieczorem, zauważa na podwórku zziębniętego, samotnie bawiącego się chłopca. Postanawia zaprosić go do siebie i zaopiekować przez ten moment, zanim jego rodzice się po niego zgłoszą... Okazuje się, że przez całą noc nikt dziecka nie szuka.

Tak rozpocznie się ich wspólna historia. A losy połączą się bardziej, niż się spodziewają. Czy Ty byłbyś gotowy porzucić swoje dotychczasowe życie, aby zawalczyć o dobro małego człowieka?

Uwielbiam książki, które wnoszą coś do naszego życia i jak te tytułowe kolorowe szkiełka nadają życiu barw. Bardzo dobrze rozplanowana fabuła, bohaterowie, którzy są zwykłymi ludźmi, takimi, jacy mieszkają pośród nas. Codzienne problemy, patologie społeczne, ale nadzieja i dobro, którym możemy zarażać innych.

Marta to kobieta, która mnie zaskakuje. Nie boi się postawić wszystkiego na jedną kartę i wziąć odpowiedzialność za cudze błędy. Wielokrotnie podziwiałam ją za odwagę i zdecydowanie. Na pewno wielu z nas na jej miejscu patrzyłoby na swoje uczucia, swoje nawyki. Ona potrafiła wyjść ze swojej strefy komfortu i postawić dobro dziecka ponad swoje oczekiwania. Kosztowało ją to bardzo dużo, ale to pokazuje, jak łatwo możemy postarać się być człowiekiem wyrozumiałym i prawdziwie dorosłym.

Uważam, że jest to idealna książka dla wszystkich kobiet w każdym wieku. Przekrój kobiet, które pojawiają się na kartach tej książki, pokazuje nam różne punkty widzenia. Każda z nich ma swoje doświadczenia, przeżycia i mądrość nabytą wraz z latami. Dlatego każda czytelniczka zdecydowanie odnajdzie w nich cząstkę siebie.

Polecam bardzo! Jeśli jeszcze nie macie pomysłu na prezent świąteczny dla mamy, babci czy siostry to będzie to wybór idealny!
Pełna emocji, trudnych wyborów i barw życia. Każda z nas marzy o szczęściu, zdrowiu i ułożonym życiu. A co jeśli los przygotował dla nas coś, co nigdy nie przeszło nam przez myśl? Czy znajdziesz w sobie siłę, aby przyjąć to od życia bez mrugnięcia okiem?

"Książkę otrzymałem/otrzymałam z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl".

Informacje dodatkowe o Kolorowe szkiełka:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2013-09-30
Dodał/a opinię: Ksebardo

Zobacz opinie o książce Kolorowe szkiełka

Kup książkę Kolorowe szkiełka

Teczka
Mirosława Kareta0
Okładka ksiązki - Teczka

Walka o dobre imię w burzliwych czasach wolnej Polski Poświęcenie dla drugiego człowieka i wierność etosowi lekarza kosztowały Benedykta Petrycego utratę...

Gorzej urodzona. Wydziedziczone
Mirosława Kareta0
Okładka ksiązki - Gorzej urodzona. Wydziedziczone

Bękart, darmozjad, posługaczka. Opowieść o wiejskiej dziewczynie, która została służącą do wszystkiego Gdy pochodzenie wydaje się przesądzać o dalszym...