Krąg

"- Minoo, proszę - mówi Maks i pada na kolana u jej stóp. - Kocham cię.
Te słowa jej nie wzruszają.
Wie, co musi zrobić.
Kładzie dłoń na jego czole.
Zamyka oczy i widzi.
Błogosławieństwo demonów.
Jak czarna świecąca aureola dookoła jego głowy."

Początek książki nieco mnie przeraził, gdyż tak naprawdę zaczęło się od śmierci i dokładny moment w którym bohater się zabija nie jest pominięty wręcz przeciwnie. Elias słyszy głosy w głowie i coś prowadzi jego ciało, prosto do rzadko używanej łazienki, nie może wydusić z siebie ani słowa, próbuje się zmusić do zatrzymania, ale głos jest taki miły i uspokajający. Chłopak rozbija lustro zamyka się w łazience i... przecina żyły odłamkami szkła. Głos w jego głowie przeprasza, a zamiast niego pojawia się straszny ból.

Kiedy pewniej nocy pojawia się krwisto czerwony księżyc, Nicolaus czeka na wybrańca w lesie, okazuje się że jest ich siedmiu, ale... jeden już zginął, pozostała szóstka dziewcząt które przyszły do Nicolausa, oczywiście nie z własnej woli, były zajęte swoimi sprawami kiedy nagle nogi odmówiły im posłuszeństwa i poprowadziły prosto do niego. Były to bardzo różniące się od siebie dziewczyny, jedna ubierała się na styl emo, inna była gwiazdą szkoły, kolejna przez nikogo nie zauważana nigdy się w szkole nie odzywała, była też kujonka i najbardziej lubiana dziewczyna w szkole która zawsze dla każdego była miła.

Na początku większość dziewczyn odmawiała spotykania się i ćwiczenia swoich zdolności, ale kiedy kolejna z nich zginęła zepchnięta z dachu szkoły, postanowiły działać. Co je atakuje? Jaki jest ich cel, co mają zrobić? Jakie umiejętności posiadają?

WSPANIAŁA!
NIESAMOWITA!
TRZYMAJĄCA W NAPIĘCIU KSIĄŻKA!
KTÓRĄ POLECAM KAŻDEMU!

Dawno nie czytałam tak dobrej książki, akcja ciągle się zmienia, tu podejrzewamy jedną osobę, a nagła zmiana sytuacji sprawia że dowiadujemy się iż winny jest ktoś zupełnie inny. Myślimy że ktoś umrze, albo mamy nadzieję że jednak nie i nigdy nie wiemy co w końcu się wydarzy. Książka do samego końca trzyma w napięciu i aż chce się sięgnąć od razu po kolejną część która niedawno została wydana.

Informacje dodatkowe o Krąg:

Wydawnictwo: Czarna Owca