Krawcowa z Paryża

„Krawcowa z Paryża” – Georgia Kaufmann

„Wdychanie słodkich woni jest jedną z najbardziej zmysłowych przyjemności w całym życiu.”

Historia Rosy, która jako nastoletnia dziewczyna opuszcza rodzinną miejscowość, w której zostawia bolesną przeszłość. Własny ojciec przyczyniły się do zdrady. Rosa niespodziewanie trafia do francuskiego domu mody Christiana Diora, dzięki niemu poznaje Charles’a, w którym zakochuje się bez pamięci.

Od tamtej chwili, jej życie zmienia się diametralnie. Z młodej, nieśmiałej dziewczynki, staje się kobietą, której kreacje noszą najbogatsze kobiety Paryża. Niestety jej szczęście zakłócane są wydarzeniami z przeszłości.

Czy Rose będzie w stanie odciąć się od nich grubą kreską i zacząć wszystko od nowa?

Wychodzi za mąż, a wraz ze swoim małżonkiem wyprowadza się do Brazylii, gdzie postanawia spełnić swoje marzenie i na własny rachunek rozpocząć swój biznes. Chce projektować ubrania i tworzyć kosmetyki.

„Patrzyłam z uwagą w lustro, ale widziałam tylko maskę, którą wkładałam codziennie, aby konfrontować się ze światem.”

To historia, w której elegancja miesza się z brutalnością. Pełno tu wdzięku i szyku.

„Krawcowa z Paryża” napisana jest w formie pamiętnika, w którym ponad sześćdziesięcioletnia bohaterka zdradza nam swoje największe sekrety, a my jako czytelnicy stajemy się ich powiernikiem. To właśnie nam zostają przekazane wszelkie tajemnice z jej życia. Rosa to kobieta sukcesu, która spełniła swoje marzenia, lecz z drugiej strony jest bardzo wrażliwą osobą, która została skrzywdzona w życiu.
Nie brakuje tu życiowych wyborów. Paryż to jedynie jeden z wielu przystanków naszej bohaterki, która podąża za spełnieniem swoich marzeń. Odniosła niewyobrażalnie ogromny sukces, który dał jej sławę.

„W tej grobowej ciszy słyszałam własny huczący smutek i przerażenie.”

Historia nie do odłożenia. Po prostu jest tak fascynująca, że warto przeczytać ją do końca. Oczywiście przychodzi czas na refleksję. Pomimo sukcesów, spełnionych marzeń, Rose nie jest szczęśliwa. Brakuje jej rodziny oraz domowego ciepła, które byłoby jej dopełnieniem.

Informacje dodatkowe o Krawcowa z Paryża:

Wydawnictwo: Otwarte