Krew niewinnych

Tom 2 cyklu Hierarchia magii

"Krew niewinnych" to drugi tom serii Hierarchia Magii, który dobrze rozbudowuje i kontynuuje historię z pierwszej części.

Śledzimy losy Caldana oraz jego nietypowej drużyny, złożonej ze zróżnicowanych postaci o intrygujących charakterach. Czai się na nich wiele niebezpieczeństw, a nasz młody bohater odkrywa kolejne sekrety historii oraz tajemnice magii.

Poza główną drużyną śledzimy też perspektywy kilku innych postaci i przyznaję, że było tego dla mnie troszkę za dużo, dopiero po pewnym czasie lepiej załapałam kto jest kim, bo z pierwszego tomu sporo mi się już zapomniało 😅

Magia gra dużą rolę w tej powieści i bardzo podoba mi się system stworzony przez autora, różne niuanse oraz to, że do jej opanowania różne postaci potrzebują odpowiedniej ilości czasu.

Klimat tego świata, z samą magią, sytuacją polityczną oraz wieloma tajemnicami na różnych poziomach niezwykle przypadł mi do gustu i z przyjemnością ponownie się w nim zanurzyłam.

Mimo dużej objętości książkę czytało mi się zaskakująco szybko! Poza akcją i odkrywaniem kolejnych elementów układanki, są też miejsca na złapanie oddechu. Były pewne fragmenty, które nieco mnie nużyły, ale nie było ich zbyt wiele. Autor skutecznie utrzymywał moją uwagę.

Ta historia mimo że nie jest wybitna czy specjalnie oryginalna to ma wiele naprawdę solidnych fundamentów i dobrze poprowadzonych wątków. Jest klimatyczna, angażująca, a zarówno świat, jak i bohaterowie oraz sama historia, mają swoją głębię, co mocno w tej serii cenię 😃

Z niecierpliwością będę wyczekiwać kolejnego tomu, bo to naprawdę przyjemna i fajna seria, zwłaszcza dla fanów klasycznego fantasy, którzy oczekują dobrej historii w sprawdzonych motywach 😃

Ode mnie leci polecajka 🥰

Informacje dodatkowe o Krew niewinnych:

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2023-06-02
Tytuł oryginału: Blood of Innocents
Tłumaczenie: Maciej Pawlak
Dodał/a opinię: brave_book

Tagi: fantasy magia przygoda

Zobacz opinie o książce Krew niewinnych

Kup książkę Krew niewinnych

Rozbite Imperium
Mitchell Hogan0
Okładka ksiązki - Rozbite Imperium

Nie wszystkie potwory wyglądają tak samo. Nie wszystkie służą tylko wrogom.  Cesarstwo Mahruzańskie zostało napadnięte i nieuchronnie chyli się ku upadkowi...

Tygiel Dusz
Mitchell Hogan0
Okładka ksiązki - Tygiel Dusz

W każdej legendzie tkwi ziarno prawdy - pradawne zło czai się w mroku czekając na moment odrodzenia. A absolutne zło wykorzenić można tylko w sposób absolutny...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;