Królewskie serce

Wspominałam wam chyba, że od nastoletnich lat mam słabość do romansów historycznych, dlatego jak tylko zdobyłam tę książkę od razu wzięłam się za jej czytanie. Nie ukrywam, że okładka pierwsza przyciągnęła mój wzrok i skusiła mnie od razu, zanim poznałam opis.

Madeline jako małe dziecko została porzucona przez matkę i przygarnięta przez Annę, która była siostrą króla. Osiągnąwszy wiek 16 lat była jedną z najpiękniejszych kobiet w królestwie. W dniu urodzin, które hucznie uczczono, dowiedziała się, że ma wyjść za dużo starszego władcę. Zagubiona dziewczyna nie wie jak ma wyplątać się z tej trudnej sytuacji, gdyż jej serce należy już do generała Williama.

Co zrobi ta dziewczyna? Czy zdecyduje się poślubić mężczyznę, którego nie kocha, a może zawalczy o tego, który jest jej drogi? Dlaczego Charlie chce pojąć zwykłą sierotę za małżonkę? Jakie tajemnice skrywa król? Jak wpłyną one na szesnastolatkę? Czy prawdziwa miłość zatryumfuje?

Kochani, powiem wam, że ogromnie spodobała mi się ta historia. Fabuła przykuwa uwagę, krótkie, treściwe opisy nie przynudzają, liczne intrygi, dworskie sekrety, kłamstwa, niedomówienia powodują, że akcja ciągle zaskakuje i jest bardzo dynamiczna. Do samego końca nie byłam pewna co się jeszcze wydarzy i co będzie musiała przeżyć główna bohaterka. Podobało mi się postępowanie tej dziewczyny.

Jej powolna przemiana, w dojrzałą, odpowiedzialną i walczącą o prawa damskiej części ludu oraz szacunek kobietę przypadła mi do gustu i wzbudziła podziw. W końcu była jeszcze dzieckiem, którą zmuszono do przyspieszonej dorosłości. Obowiązki jakimi została obarczona nie przestraszyły jej, tylko spowodowały, by poprawić warunki chłopów i zapewnić im wykształcenie.

Lekki styl autorki mnie zachwycił. Dzięki temu pochłaniałam powieść w szybkim tempie, ekspresowo przyswajała zawarte tu informacje i nie miałam problemu z odbiorem zaczytanej treści.

Kreacja postaci była na wysokim poziomie. Bardzo różnorodni, charakterni i trochę irytujący idealnie wkomponowali się w dworski świat, którym rządziły potajemne romanse, intrygi, zdrady. Niełatwa miłość, zawiedzione marzenia, niebezpieczeństwo, zakochany szaleniec i wojna.

Nie wahajcie się, gdyż jest to niezwykle emocjonująca, trzymająca w napięciu pozycja, która wciąga i naprawdę umila wolny czas. Ja zachęcam do poznania tej opowieści i wyrobienia sobie własnego zdania o niej. Polecam gorąco!

Informacje dodatkowe o Królewskie serce :

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-02-25
ISBN: 9788367200004
Dodał/a opinię: Izabela Hebda

Zobacz opinie o książce Królewskie serce

Kup książkę Królewskie serce

Gorąca zagrywka
Charlotte Mils0
Okładka ksiązki - Gorąca zagrywka

Po wstrząsających przejściach Emily próbuje odzyskać równowagę psychiczną. Wraca do pracy, gdzie poznaje Steve'a; ten nie ukrywa zauroczenia...

Gra Pozorów
Charlotte Mils0
Okładka ksiązki - Gra Pozorów

Rodzinne porachunki jeszcze nigdy nie były tak niebezpieczne. Lorenzo Moretti może poszczycić się nie tylko kilkoma milionami schowanymi w ogródku i kolejką...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;