Królowa pszczół

Witamy na pokładzie Ninę Nirali! Nie waham się kiedy mam łapać za jej twórczość. Widziałam pogłoski, że Nina wydaje kolejną powieść i wiedziałam, że prędzej czy później trafi ona w moje dłonie. Polska Królowa Bollywood nie krępuje się przed tworzeniem powieści w innym kraju, z inną kulturą, każdorazowo z innymi emocjami. Czy warto? Już wiem, że (oczywiście) TAK! Czy Nina może nas jeszcze czymś zaskoczyć? Myślę, że na pewno!

Początek może Was mocno zwieść (chodź może też tak nie do końca). Teoretycznie to powieść o dwójce bardzo różnych od siebie ludzi, którzy spotykają się dzięki przewrotnemu Losowi. Oboje po przejściach, oboje pełni obaw, oboje pragnący uczucia. Co z tego wyjdzie? To musicie sprawdzić sami! :) Bohaterowie mają swoje tajemnice. Stąpają twardo po ziemi. Mają swoje myśli i przeżycia i to właśnie sprawia, że kolejna powieść Niny jest taka pociągająca!

Historia porusza oczywiście kulturę tamtejszego świata, Indii. Ból, nędzę, aranżowane małżeństwa z dziećmi. Ubierając to wszystko w swoje książkowe słowa, Nirali oddaje nam do dłoni historię, która nami wstrząśnie, a i pchnie do przemyśleń (w końcu to Królowa Bollywood), rozbroi nasze serce i duszę. Do naszej dwójki bohaterów dołączy też kilkuletnia dziewczynka, Anu, która mimo dziecięcego wieku, ma wiele przeżyć za sobą. Cała trójka pokaże nam to co nie widoczne dla oka, co niecodzienne dla nas – Nina nasunie nam myśl i odwieczną prawdę, że każdy z nas nie zależne od tego skąd pochodzi czy też czym się zajmuje zasługuje na szacunek i dobro. Zasługuje na godne życie.

Nie ukrywam, że nastawiłam się na porządną lekturę, oczywiście autorka nie zawiodła mnie, ale nie spodziewałam się takiego rozbrojenia emocjonalnego. Nie spodziewałam się, że tak mocno mnie owa pozycja zaskoczy. Nie ukrywam, że nie raz otarłam łezkę w oku. Ale czytałam stronę za stroną, namiętnie, by jak najdłużej napawać się klimatem stworzonego świata.

Nie muszę napomykać, że Nina pisze lekko i zgrabnie, przeprawia nas przez swoją powieść, tak, byśmy dokładnie

Informacje dodatkowe o Królowa pszczół:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2020-07-01
Dodał/a opinię: Ovieca

Zobacz opinie o książce Królowa pszczół

Kup książkę Królowa pszczół

Jesteś moją muzyką
Nina Nirali0
Okładka ksiązki - Jesteś moją muzyką

Salil Kanvar jest od lat uznaną gwiazdą indyjskiego kina. Jest też przekonany, że w jego żyłach płynie nie krew, lecz muzyka. Dopóki nie dopadło...

Kiedy znów się spotkamy
Nina Nirali0
Okładka ksiązki - Kiedy znów się spotkamy

Przypadek sprawił, że ich drogi się przecięły.Jedna noc sprawiła, że zostali razem na zawsze. Mijając się wśród tłumu ludzi na zatłoczonej ulicy...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;