Księga związków, podrywu i seksu dla mężczyzn

W kwietniu polecałam wam poradnik "Księga związków, podrywu i seksu dla kobiet". Tym razem byłam ciekawa, jak autor Krzysztof Król  scharakteryzował i opisał sposoby podrywu kobiet przez mężczyzn.
Muszę przyznać, że "Księga związków , podrywu i seksu dla mężczyzn", nie różni się zbydnio od wersji, która była przeznaczona dla kobiet.
Szata graficzna jest identyczna, z wyjątkiem kolory okładki. W przypadku wersji dla kobiet była ona różowa. Dla mężczyzn jest wykonana w kolorze niebieskim. Różnica jest również w tym , że Krzysztof Król nie współpracował przy pisaniu z Janem Gajosem , a tym razem jest autorem całkowicie samodzielnym.
Identyczna jest także konstrukcja i ułożenie treści . Czytelnik zaczyna od momentu poznania kobiety, która swoim byciem, urodą, inteligencją itp . cechami zainteresowała mężczyznę.
Autor skrupulatnie analizuje skomplikowaną i często niełatwą drogą, od momentu poznania, aż do momentu stworzenia trwałego związku.
Krzysztof Król próbuje zachęcić zalotników, do odpowiednich sztuczek, by zdobyć numer telefonu, skraść pocałunek,  umówić się na spotkanie i co najważniejsze wzbudzić zainteresowanie swoją osobą płeć przeciwną.
Bardzo podobały mi się zasadnicze zasady, które musi przestrzegać każdy prawdziwy facet. Są nimi:
1. zawsze pamiętać o antykoncepcji (wiadomo , zagrożenie zarażeniem groźnej choroby, ale także możliwością ciąży)
2. zawsze trzeba pamiętać, że wszelkie czynności i relacje między kobietą i mężczyzną muszą nastąpić za obopólną zgodą,
3.facet zawsze musi być szczery ze swoją kobietą (niezależnie czy musi ją zranić),
4.dyskrecja- nie należy kosztem kobiet podnosić swojego poczucia wartości,
Kolejnym rozdziałem są różnice w wyrażaniu i rozumieniu emocji za pomocą mowy ciała. Komunikacja niewerbalna to 93% całej wymiany informacji między ludźmi. Kobiety tylko w 7% zwracają uwagę na to, co mówią mężczyźni, a w 93% - jak to powie.Pozostałe procenty to: intonacja, tempo, wysokość i modulacja głosu.
Autor próbuje krok po kroku zapoznać mężczyzn z tajnikami prawidłowej mowy ciała.
Identycznym rozdziałem (zdania również, które nie różnią się nawet o jotę), w obu poradnikach ( w wersji dla mężczyzn i kobiet) jest - Czym się różnimy.
Duża cześć poradnika zajmują rozdziały i podrozdziały poświęcone fizyczności i sfery seksu obu płci. NIe dziwi mnie to, bo po tytule można było się tego spodziewać, ale także w końcu autorem jest mężczyzna. A nikt nie zna natury "płci brzydszej", jak ktoś z tego samego gatunku.
Ciekawe są podrozdziały poświęcone zdradzie. Podoba mnie się to, że autor radzi, by facet jeśli chcę odejść do innej kobiety, ma to zrobić elegancko i zanim dopuści się zdrady. A jeśli już dopuści się zdrady, niech nie obciąża tym partnerki, bo ją zrani na całe życie, a sam lepiej się nie poczuje.

Jest to fajny poradnik, skierowany głównie do mężczyzn, ale kobiety też znajdą coś dla siebie.

Informacje dodatkowe o Księga związków, podrywu i seksu dla mężczyzn:

Wydawnictwo: Sensus
Data wydania: 2013-01-21
Kategoria: Psychologia
Dodał/a opinię: figlarna24

Zobacz opinie o książce Księga związków, podrywu i seksu dla mężczyzn

Kup książkę Księga związków, podrywu i seksu dla mężczyzn

101 pomysłów na randkę
Krzysztof Król0
Okładka ksiązki - 101 pomysłów na randkę

Męczą Cię kolacje, nudne wypady do kina? Randka to niejednokrotnie najbardziej stresujący moment w budowaniu związku. Z pewnością zachodzisz w głowę:...

Kodeks wygranych. X przykazań człowieka sukcesu
Krzysztof Król0
Okładka ksiązki - Kodeks wygranych. X przykazań człowieka sukcesu

Codziennie rano nie chce Ci się wstawać z łóżka, bo nie masz po co? Twoje życie jest nudne jak flaki z olejem? Nie lubisz swojej pracy? Twój partner życiowy...