Księgarenka przy ulicy Wiśniowej

Lubicie opowiadania zbiorowe? Powiem Wam szczerze, że ja uwielbiam jak w jednym miejscu spotyka się kilku wspaniałych autorów.

"Dla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem".

Wierzycie, że książki mają magiczną moc i mogą odmienić czyjeś życie? Ta książka udowadnia, że owszem.

Pan Alojzy, właściciel Księgarenki przy ulicy Wiśniowej, musi niestety zamknąć swój sklepik. Chciałby odpocząć i wyruszyć w podróż do swojej córki.

Pan Alojzy rozdaje książki swoim stały bywalcom. Nie jest to jednak wybór przypadkowy. Dla każdego obdarowanego książka będzie drogowskazem.

Poznamy m.in. Ule, która dzięki małej Alicji przekona się, że szczęście jest czasami bliżej niż myślimy, sędzię Dering, która zrozumie, że popełniła wielki błąd. Czy uda jej się go naprawić zanim ktoś będzie bardzo cierpiał? Poznamy młodego, wrażliwego chłopca Franka, którego wychowuje prababcia, i który okaże się niezwykle dojrzały jak na swój wiek. Kto z nas nie zna "Opowieści wigilijnej"? Jeden z bohaterów "Księgarenki..." bardzo przypomina głównego bohatera tej książki. Joanna, która ma za sobą nieudane małżeństwo, śmierć męża, przemoc, hazard, zacznie życie od zera. Ryszarda Kociołek otrzyma książkę "Wielka Księga Kubusia Puchatka", a Celestyna "Błękitny zamek". Przekonajcie się sami jak książki wpłyną na życie bohaterów.

Jest to niezwykle poruszający i pouczający zbiór opowiadań. Każdy z autorów przestawia inną historię, ale łączy je jedno, nadzieja na lepsze jutro i wiara, że gdzieś na świecie jest ktoś kto na nas czeka.

Informacje dodatkowe o Księgarenka przy ulicy Wiśniowej:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2016-11-23
Kategoria: Opowiadania
Tłumaczenie: brak
Dodał/a opinię: monikaswiatek

Zobacz opinie o książce Księgarenka przy ulicy Wiśniowej

Kup książkę Księgarenka przy ulicy Wiśniowej

"Czasem spotykamy kogoś i wydaje nam się, że znamy go już długo, a czasem znamy kogoś długo i potem nas bardzo swoim zachowaniem zaskakuje."

"Wszyscy, których los stawia na naszej drodze, niezależnie czy są to przyjaciele, czy wrogowie, mają nas czegoś nauczyć".

Siedem życzeń
Liliana Fabisińska0
Okładka ksiązki - Siedem życzeń

Jeden pensjonat, jeden wieczór, kilka opowieści. Tej zimy spadnie dużo śniegu. Zbyt dużo. Mazurska Piękna Góra została zupełnie odcięta od świata. Najstarsi...

Bolek i Lolek i zaczarowana lokomotywa. Bajka o kreatywności
Liliana Fabisińska0
Okładka ksiązki - Bolek i Lolek i zaczarowana lokomotywa. Bajka o kreatywności

Fiu, fiu - odjazd! Bolek, Lolek i Tosia wskoczyli do zaczarowanego pociągu. Tylko że lokomotywa ani drgnie. Zabrakło prądu! Dzieci muszą coś wymyślić,...