Księgarnia pod Ratuszem

Księgarnia pod ratuszem" to książka, która pokazuje, że wiara i determinacja są kluczem do spełnienia marzeń.

Nikola to kobieta, która w swoim życiu przeszła wiele tragedii, lecz się nie poddała parła do przodu z uniesioną głową, by spełnić swoje marzenie - otworzyć księgarnię. W jej życiu były wzloty i upadki, które ją doprowadziły do miejsca magicznego, jakim jest rynek w Zamościu! Szczęście, dla wielu jest niezauważalne, natomiast Nikola wypatruje go dzień w dzień, bo dla niej nie liczą się dobra materialne, ona pragnie jedynie być kochaną przez drugą osobę! W jednym momencie na horyzoncie pojawia się dwóch, ale jakże różnych mężczyzn, Antonio przystojny Włoch oraz tajemniczy Marcel. Czy Nikola odnajdzie szczęście? Czy któryś z mężczyzn zawróci jej w głowie? Tego pewnie zdradzę, ale koniecznie zajrzyjcie do książki, by znaleźć odpowiedzi na pytania!

,, Księgarnia pod ratuszem" to książka która, mnie wciągnęła opisem, a już pierwsze rozdziały książki potwierdziły, że to będzie niezwykła historia! Zacznę może od tego, że Zamość jest mi bardzo dobrze znanym miastem i autorka w książce doskonały sposób oddała klimat tego miejsca! Nikola to postać, która wywołuje skrajne emocje, raz się ją lubi, by kilka stron później krzyczeć: Stop, Zatrzymaj się! Po skończeniu książki zadałam sobie pytanie, co ja bym zrobiła na jej miejscu? Odpowiedź mnie zaskoczyła, ponieważ podjęłabym decyzje identyczne, postawiłabym na jedną kartę, by żyć chwilą, tak też właśnie zrobiła Nikola!

Autorka w książce porusza dojść wiele tematów, jak trudne dzieciństwo, lecz dla mnie najbardziej wyrazistym był temat przyjaźni, który był opisany w sposób spójny, a także wiarygodny! Autorka pokazała, że przyjaciele zawsze stoją w gotowości, by nieść, nam pomóc, w momencie, gdy tego potrzebujemy!

,, Księgarnia pod ratuszem" to historia, w której znajdziemy ciepło! Nikola jest postacią, która emanuje dobrem, ale co jest dla mnie istotne, reaguje na krzywdę ludzką!

Wielkim zaskoczeniem było dla mnie zakończenie książki, ponieważ w momencie, gdy podejrzewałam, jak ona się zakończy, autorka postanowiła namieszać mi w głowie, co zdecydowanie uwielbiam!!!

Ewa Bassa - Rudnicka ma bardzo przyjemny styl, który sprawia, że książkę czyta się w ekspresowym tempie! Akcja nie zwalnia, a wręcz z każdą przeczytaną stroną przybiera na sile!

Emocje, o których bardzo często piszę w recenzjach, znalazłam również w tej pozycji książkowej i zdecydowanie polecam na jesienny wieczór!!!!

Informacje dodatkowe o Księgarnia pod Ratuszem:

Wydawnictwo: Magia Słów
Data wydania: 2022-09-06
Tytuł oryginału: Księgarnia pod Ratuszem
Tłumaczenie: nd.
Dodał/a opinię: Marta Wiczuk

Tagi: ewabassarudnicka ksiegarniapodratuszem Wydawnictwomagiasłów magiasłów

Zobacz opinie o książce Księgarnia pod Ratuszem

Kup książkę Księgarnia pod Ratuszem

Zabliźnione serca
Ewa Bassa-Rudnicka0
Okładka ksiązki - Zabliźnione serca

Co się stanie, gdy prawda ujrzy światło dzienne, a skrywane tajemnice wyjdą na jaw, pociągając za sobą konsekwencje, które będą boleć najbardziej? Nikoli...

Miłość od drugiego wejrzenia
Ewa Bassa-Rudnicka0
Okładka ksiązki - Miłość od drugiego wejrzenia

Ona jest fotografką specjalizującą się w sesjach wizerunkowych, on - stolarzem, chcącym rozkręcić swoją stronę internetową. Aleksandra i Piotr nie zapałali...

Za pierwszą kulisą
Mirosława Łukaszewicz