Księżniczka i fangirl

Tom 2 cyklu Once Upon a Con

Na różnych koncertach i uroczystościach można spotkać celebrytów, których widuje się w telewizji, fajnie jest zobaczyć swojego idola na żywo, ale czy da się być aż na tyle do kogoś podobnym, żeby podszyć się pod gwiazdę telewizji i choć przez chwilę nią pobyć?
Imogen pragnie, żeby w sequalu Starfield nadal występowała jej ulubiona postać Amara, dlatego też wymyśla akcje uratowania jej i stwarza petycję oraz przypinki, które rozdaje na konwencie. Niestety aktorka, która odgrywa postać Amary, robi wszystko, żeby tylko nie wróciła do filmu, bo twierdzi, że Amara rujnuje jej karierę. Przez pewne nieporozumienie dziewczyny spotykają się i odkrywają, że są do siebie łudząco podobne i wtedy wpadają na pewien niecny plan.
Ta książka klimatem przypomina cześć pierwszą, te same miejsca, powtarzające się postacie, ale główna historia dotyczy innych bohaterów. Imogen to dziewczyna, którą wychowują dwie mamy, a do tego jej brat ma partnera, więc tutaj też przełamywany jest temat tabu i wspomniane są pary jednopłciowe, warto tutaj wspomnieć, że dziewczyna kocha swoje obie mamy i się ich nie wstydzi. Jess za to nie ma za dużo przyjaciół, wręcz ufa tylko swojemu asystentowi, ciągle musi być uważna i ostrożna, bo jej kariera może skończyć się tak samo szybko, jak i zaczęła, jeżeli dobrze nią nie pokieruje. Każda z nich ma inne życie, zmartwienia i plany, i każda inaczej postrzega życie tej drugiej, tak niestety dzieje się często, dostrzegamy tylko zalety tego, jak żyją inne osoby, a nigdy nie widzimy wad, tej całe pracy i wyrzeczeń, jakie ktoś musi podjąć, żeby coś osiągnąć.
Książka to typowa młodzieżówka, chociaż mnie tak do końca nie ujęła, była o wszystkim i o niczym, trochę za dużo się tutaj działo i sporo było scen nierealnych, niestety, ale raczej o niepełnoletniej osobie rodzice nie zapominają na kilka dni, a gdy się pojawia, jak gdyby nigdy nic żyją sobie dalej.
Pomimo tego, że książkę czytało się szybko, raczej bym już do niej nie wróciła, historia nie wywarła na mnie żadnych emocji i nie było w niej nic zaskakującego.

Informacje dodatkowe o Księżniczka i fangirl:

Wydawnictwo: We need YA
Data wydania: 2019-09-18
Kategoria: Dla młodzieży
Tytuł oryginału: The Princess and the Fangirl
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Agnieszka Brodzik
Dodał/a opinię: Karolina Radlak

Zobacz opinie o książce Księżniczka i fangirl

Kup książkę Księżniczka i fangirl

Poważny i nieromantyczna
Ashley Poston0
Okładka ksiązki - Poważny i nieromantyczna

Florence Day jest ghostwriterką - pisze pełne uniesień powieści dla znanej autorki romansów. Pojawia się jednak problem, gdyż po traumatycznym rozstaniu...

Zaczytana i Bestia
Ashley Poston0
Okładka ksiązki - Zaczytana i Bestia

Rosie Thorne czuje, że wszystko idzie nie tak – nie potrafi napisać eseju rekrutacyjnego na studia, nie może zapomnieć o tajemniczym cosplayerze...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;