Księżniczka i fangirl

Tom 2 cyklu Once Upon a Con

Jess gra księżniczkę Amarę w filmie "Starfield". Nienawidzi tego fandomu i chciałaby skończyć swoją przygodę w tej produkcji.
Imogen natomiast kocha ten film i stworzyła #UratujmyAmarę, który ma na celu przywrócenie do życia jej ulubionej bohaterki.
Dziewczyny są do siebie bardzo podobne i przez niefortunny zbieg okoliczności Imogen występuje na pewnym panelu zamiast Jess.
Aktorka na początku jest bardzo zła. Potem jednak ktoś okrada ją z bardzo ważnej rzeczy, której treść powoli jest dodawana do internetu. Jeżeli okaże się, że to wina Jessici, jej kariera jest skończona.
Dziewczyna zamienia się więc z Imogen życiami na czas całego conventu.
Co może im się przydarzyć, jako inne osoby? Może właśnie w innej roli, każda z nich znajdzie siebie?
Nie sądziłam, że ta książka spodoba mi się aż tak bardzo! Każdy zachwyt, jaki słyszałam o tej powieści jest w pełni uzasadniony. Wszyscy bohaterowie byli wspaniali. Najbardziej jednak wyróżniają się oczywiście Imogen i Jess. Wspaniale czytało się tą książkę z ich perspektyw oraz odkrywało razem z nimi, kim naprawdę są. Fantastyczne były tez nawiązania do innych fandomów i popkultury. Każdy wątek został naprawdę dobrze rozegrany, a samo zakończenie było dla mnie nie do przewidzenia i bardzo mnie zaskoczyło.
Dodatkowym plusem jest to, że wszystko dzieje się na convencie i czytając, czuć magię tego miejsca! Jako osoba, która też żyje wieloma fandomami totalnie rozumiałam Imogen i jej zafascynowanie Starfield oraz samym miejscem wydarzeń tej powieści.
Skończyłam tą książkę z bólem serca, ale na szczęście już niedługo kolejny tom, i to o bohaterze, który bardzo mnie fascynuje, więc nie mogę się doczekać!
Ocena: 9/10

Informacje dodatkowe o Księżniczka i fangirl:

Wydawnictwo: We need YA
Data wydania: 2019-09-18
Kategoria: Dla młodzieży
Tytuł oryginału: The Princess and the Fangirl
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Agnieszka Brodzik
Dodał/a opinię: Julka2021

Zobacz opinie o książce Księżniczka i fangirl

Kup książkę Księżniczka i fangirl

Geekerella
Ashley Poston0
Okładka ksiązki - Geekerella

Pokochaj magię fandomu! Elle Wittimer jest geekiem, a jej całe życie to Starfield, klasyczna seria science fiction. Kiedy dziewczyna dowiaduje się o konkursie...

Zaczytana i Bestia
Ashley Poston0
Okładka ksiązki - Zaczytana i Bestia

Rosie Thorne czuje, że wszystko idzie nie tak – nie potrafi napisać eseju rekrutacyjnego na studia, nie może zapomnieć o tajemniczym cosplayerze...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;