Kto zjadł pierwszą ostrygę?. Niezwykli prekursorzy, odkrywcy i pionierzy

Książka ta to kolejna pozycja popularnonaukowa, po którą sięgnęłam. Autor w bardzo przystępny sposób przedstawia "wynalazców" nie sprzed wieków, ale z czasów prehistorycznych. Czy wiecie, że nosidło dla dziecka wynalazła mama małpa? A receptura piwa, tak uwielbianego przez wielu napoju, powstała gdy pewnej summaryjce sfermentowała kaszka. Autor przedstawia osoby, o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia i przybliża czytelnikom nadając im imiona nawiązujące do ich osiągnięć. Stara się opisać ich wygląd, przedstawia warunki w jakich żyli i w jaki sposób dochodzili do swoich odkryć.
Znane powiedzenie mówi, że potrzeba jest matką wynalazków, a jak chcecie wiedzieć jak daleko sięga ludzka wyobraźnia żeby te potrzeby zaspokoić, sięgnijcie po tę książkę.

Informacje dodatkowe o Kto zjadł pierwszą ostrygę?. Niezwykli prekursorzy, odkrywcy i pionierzy:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2021-09-15
Kategoria: Historyczne
Tytuł oryginału: Who Ate the First Oyster?
Dodał/a opinię: Ksiazkolandia

Zobacz opinie o książce Kto zjadł pierwszą ostrygę?. Niezwykli prekursorzy, odkrywcy i pionierzy

Kup książkę Kto zjadł pierwszą ostrygę?. Niezwykli prekursorzy, odkrywcy i pionierzy