Las w ciszy

Wydawnictwo Letra chętnie wydaje powieści z motywem sztuki, co bardzo lubię, dlatego gdy dostałam propozycje przeczytania nowości, ochoczo się zgodziłam. I tak trafiła do mnie książka LAS W CISZY.

⬇⬇⬇

Zaginione przed laty dzieło sztuki sławnego malarza wraz z listem, trafia w spadku do Gottfrieda, jako jedynego spadkobiercy po ojcu. Mężczyzna ma za zadnie odnaleźć prawowitego właściciela obrazu i zwrócić go. Jednak nie jest takie proste, bowiem ojciec Gottfrieda nie zostawił żadnej wskazówki dotyczącej właściciela, a dziełem zaczynają interesować się inne osoby. Czy Gott zdoła odnaleźć właściciela? Komu jeszcze i dlaczego zależy na cennym obrazie?

LAS W CISZY jest lekkim, niewymagającym kryminałem z wielowątkowa fabułą, która na pewno umili wam czas wolny.

Kilku bohaterów, różne lata i miejsca akcji, czy nie pogubię się w tym? Otóż nie, ponieważ autorka wyśmienicie wszystko połączyła tworząc ciekawą historię z nutką tajemniczości. W głównej mierze akcja powieści rozgrywa się w Szwajcarii i przeplata losy Gottfrieda, artysty Maxa i właściciela galerii Lucasa. Kilka postaci, ale zostały fajnie wykreowane, nawet te drugoplanowe jak Valeria i Tony czy rodzice Gotta Hermann i Ada, sprawiło to, że nie błądziłam w fabule, tylko z przyjemnością zagłębiałam się w nią. Rozdziały są krótkie, więc powieść czyta się praktycznie sama, mimo braku dynamicznej akcji i trochę przewidywalności fabuły, bo szybko wpadłam na rozwiązanie zagadki, jednak nie ujęło to mojej przyjemności z czytania.

Informacje dodatkowe o Las w ciszy:

Wydawnictwo: Arkady
Data wydania: 2022-11-30
Tytuł oryginału: El bosque en silencio
Dodał/a opinię: kotoksiazka

Zobacz opinie o książce Las w ciszy

Kup książkę Las w ciszy

Księga zaklęć