Las w ciszy

Wydawnictwo LeTra publikuje nowości literackie, które niesamowicie oddziaływają na emocje i wyobraźnię czytelnika. Których fabuła, w większości, toczy się wokół zaginionych, fałszowanych, czasami na zawsze utraconych dzieł sztuki. Powieści, które trzymają w napięciu, a przede wszystkim odsłaniają nam nieznane mroczne informacje, nietuzinkowych postaci sztuki. Fascynujące książki ze świata historyków, fałszerzy, złodziei, malarzy, rzeźbiarzy i…..

„Las w ciszy” łączy dwa w jednym. To tytuł książki, Mónikcy Subietas, ale i zaginiony niewielki, pocztówkowy obraz Gustava Klimta, wokół którego toczy się cała fabuła książki.
Autorka, wyśmienicie, niezwykle obrazowo, opowiada o losach rabowanych przez nazistów dzieł sztuki. - III Rzesza, bankowe skrytki ukrywające tajemnicze depozyty, prześladowania Żydów, dwuznaczna postawa Szwajcarii, która odmawiała im schronienia. Wyśmienita historia, której akcja, głównie rozgrywa się w Szwajcarii. Poplątane losy kilku osób: Gottfried Messmer i jego spadek po ojcu Hermannie, artysty Maxa i właściciela galerii Lucasa.

Debiutancka powieść Mónikcy Subietas, dla mnie to prawdziwy majstersztyk. Fabuła, zgrabnie balansuje pomiędzy teraźniejszością a przeszłością. Nieprawdopodobna mieszanka fikcji z historią, która niezauważalnie jest połączona z konwencją romansu i kryminału. Utwór, który wywołuje moc emocji i trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Polecam.

Informacje dodatkowe o Las w ciszy:

Wydawnictwo: Arkady
Data wydania: 2022-11-30
Tytuł oryginału: El bosque en silencio
Dodał/a opinię: Ela-Monia

Zobacz opinie o książce Las w ciszy

Kup książkę Las w ciszy

Księga zaklęć