Latające Anioły

Znacie powieści Danielle Steel? Książka powyżej to mój pierwszy raz z Danielle.

Akcja toczy się w czasie II wojny światowej. Szczególnie znaczący jest w powieści rok 1941, kiedy Japonia uderzyła na amerykańską bazę marynarki wojennej na Hawajach, Pearl Harbor.

Początkowo poznajemy dwie przyjaciółki, Lizzie i Audrey, które w ataku straciły bardzo bliską im osobę. To doświadczenie skłoniło je do czynnego udziału w działaniach wojennych. Jako przeszkolone pielęgniarki zgłosiły się do wojskowych oddziałów lotniczej ewakuacji rannych.

Później poznajemy jeszcze Alex, Pru, Louise, oraz Emmę. Każda z nich pochodzi z innego środowiska i różni je wszystko, łączy natomiast jedno- chęć niesienia pomocy rannym w walce o wolność.

Uwielbiam powieści historyczne. Ta pozycja była z jednej strony mocno opisowa, trochę zanadto jak dla mnie, a z drugiej strony mocno wzruszająca i szarpiąca najczulsze struny duszy.

Klimat jaki stworzyła autorka jest specyficzny. Nie spotkałam się z podobnym do tej pory. Czytamy i wzruszamy się, bo giną niewinni młodzi chłopcy, by zaraz zakasać rękawy, zacisnąć zęby i nieść pomoc razem z bohaterkami, rannym w tej okrutnej wojnie.

Najbardziej jednak podobał mi się sposób w  jaki autorka poruszyła kwestie społeczne dotyczące kobiet w XX wieku. Z dużym wyczuciem, ale słyszalnie wybrzmiały kwestie patriarchatu, uprzedzeń rasowych, oraz emancypacji kobiet.

Informacje dodatkowe o Latające Anioły:

Kup książkę Latające Anioły

Sekrety
Danielle Steel0
Okładka ksiązki - Sekrety

Tym razem słynna pisarka zaprasza nas na plan nowo powstającego serialu. W studiu telewizyjnym spotykają się odtwórcy głównych ról. Sabina, której sława...

Kalejdoskop
Danielle Steel0
Okładka ksiązki - Kalejdoskop

Ta przepełniona bólem i współczuciem powieść o trzech zakładniczkach rodzinnego dramatu jest jedną z najpopularniejszych powieści Danielle Steel. Sam Walker...