Lato koloru wiśni

Alex po trzech latach mieszkania w Monachium przeprowadza się do Berlina, by studiować. Ale jest i drugi powód - przyjaciółka Emerly. Z charakteru różnią się niczym woda i ogień. Jednak umieją się świetnie dogadywać. Jedyną rysą i kością niezgody na ich relacji przyjacielskiej jest chłopak. Elyas jest bratem Alex i chcąc nie chcą będą się często widywali z Emerly. Od nienawiści do miłości tylko mały krok, tylko czy w tym przypadku również? Kto wygra tę zaciętą walkę?

"Lato koloru wiśni" to pierwszy tom serii niemieckiej autorki. Zarazem jest to jej debiut. Książka miała swą premierę kilka lat temu ale wcale nie traci na wartości. To pierwszy tom serii młodzieżowej. Akcja umiejscowiona została w światku akademickim. Bohaterami są Emerly, Alex i Elyas. Przyjaciółki i brat jednej z nich, których poróżniło pewnie nieporozumienie sprzed kilku lat. Bohaterowie ostali fajnie wykreowani. Realnie i rzeczywiście, Tacy, jacy kiedyś sami byliśmy. Przed czasów messengerów i innych aplikacji czy komunikatorów. Z przyjemnością wspominałam swoje młodzieńcze lata. Problemy tamtych lat nie odczuwał jako przedawnionych. One nadal mają swoje miejsce i są takie same. Emerly to odważna, oczytana, mądra i rozważna młoda kobietka. Literaturoznawstwo to jej pasja. Jest bystra i ma świetne poczucie humoru. Były momenty kiedy śmiałam się pełnią płuc. Wybuchałam salwami śmiechu. Cięte riposty są tu na porządku dziennym. Ale zrównoważone i dopełniające całości obrazu. Smakowite i ciekawe. Elyas za to jest ciepłą, troskliwą i zabawną postacią. Rozśmieszał mnie i dostarczał rozrywki. Choć nie powiem, miałam takie momenty, kiedy najchętniej bym go stemperowała. Jego nachalstwo było przytłaczające. Ale ogólnie to bardzo pozytywna postać. Autorka świetnie ich do siebie dobrała. Tworzyli mieszankę wybuchową .Taka bombę z opóźnionym zapłonem, która czeka na dogodny moment, by wybuchnąć. Akcja cały czas trzymałą mnie w takim zaciekawieniu i zaintrygowaniu co będzie dalej. Jak potoczy się ich relacja. Cały czas utrzymywała moją uwagę i nie pozwoliła mi się od niej oderwać. Choć książka jest grubaskiem to nie odczuwałam tego. Ta historia jest dopracowana. Jest lekka i przyjemna. Na sceny uniesień trzeba było trochę poczekać ale warto było. W moim odczuciu pojawiły się w odpowiednim miejscu. Nie za wcześnie i nie za późno. Ogólnie książka jest lekka, zabawna i dostarczyła mi wielu emocji. Pokazuje dobitnie jak upartość i zaciętość rzutuje na nasze zachowanie. Jak ważnym aspektem jest rozmowa i szczerość. To historia miłości, która musiała pokonać przeszkody. Ale czy aby na pewno wszystkie? Autorka ma niezwykle lekkie i przyjemne w odbiorze pióro. Świetnie prowadziła akcję a wykreowane postacie cały czas ciekawiły. bez problemu mogłam przymknąć powieki i wyobrazić sobie stworzony przez nią świat. Lektura już po wstępie mnie wciągnęła. Zassała dostarczając rozrywki. Przyjemnie spędziłam z nią czas i dziękuję w tym momencie wydawnictwu, że mam pod ręka pozostałe dwa tomu, dzięki czemu mogę od razu zabrać się za czytanie. Tym razem nie muszę wystawiać mojej cierpliwości na próbę. Jeśli szukacie lekkie i ciekawej historii miłosnej to jest to książka dla Was.

Polecam

Informacje dodatkowe o Lato koloru wiśni:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2015-06-17
ISBN: 978-83-8008-074-4
Dodał/a opinię: agnieszka_rowka

Zobacz opinie o książce Lato koloru wiśni

Kup książkę Lato koloru wiśni