Lista szczęścia

"Lista szczęścia" to historia o młodej dziewczynie, która po odejściu matki, całkowicie zatraciła siebie.
Panicznie boi się całkowitego oddalenia się od zmarłej, więc nie robi nic, aby pójść dalej.
W końcu jest do tego zmuszona, gdyż razem z ojcem planują wyprowadzkę z rodzinnego domu. Podczas pakowania, Emily znajduje tajemniczą listę zadań do wykonania. Blake, która dopiero co ponownie zamieszkała w okolicy, namawia ją do wykonania tych samych kroków, co jej mama lata temu.
Tym sposobem Emily powoli zacznie wychodzić ze swojej skorupy, przemieniać się w nową Emily, a może po prostu wracać do swojej wersji z czasów "przed".
W tym wszystkim jednak zorientuje się, że nie wystarczy ślepo podążać za wskazówkami mamy, ale należy też spojrzeć wgłąb siebie i zastanowić się nad swoimi największymi pragnieniami.
Czy Emily się to uda? Czy będzie miała odwagę za nimi pójść?😉

"Wszyscy mamy szczęście. Nie dlatego, że wszystko idzie jak z płatka, lecz dlatego, że budzimy się rano i podejmujemy ryzyko, popełniamy błędy, ale wciąż możemy się starać, by ich nie popełniać."

Autorka stworzyła fajny klimat małego miasteczka, wraz ze wszystkimi jego wadami i zaletami. Sam motyw listy i wykonywania czynności z niej stanowi filar akcji, ale poboczne wątki są równie ciekawe.
Kwestia straty będzie towarzyszyć bohaterce przez cały czas i będzie wpływać na każdy aspekt jej życia, ale to poszukiwanie własnej tożsamości wysunie się tu na pierwszy plan.
Emily mierzy się aktualnie z problemami społecznymi i miłosnymi, zresztą każda z jej relacji, również ta z ojcem, wymaga naprawienia.

Pojawienie się Blake okaże się takim pozytywnym uderzeniem, które zapoczatkuje mnóstwo zmian w jej życiu. ❤️
Autorka świetnie oddała rozterki nastoletnich dziewczyn, być może wyszło to tak autentycznie ze względu na jej prywatne przeżycia. 🤔
Świetnie mi się to czytało, z emocjami przewracałam kolejne kartki, czekając na wielki finał, który okazał się... wielki. 😁

Rachael Lippincott pisze lekko o nie do końca lekkich tematach, w sposób swobodny i ciekawy ubiera nastoletnie problemy i nie ogranicza się do jednego wątku.
Potrafi też tworzyć chemię między bohaterami i kreować niepowtarzalną atmosferę, wzbogaconą o kilka sekretów z przeszłości, rozmyślań na temat życia, a także o szczyptę humoru.
Bardzo mi się całość podobała!😊
Polecam zarówno nieco młodszym, jak i starszym czytelnikom, którzy lubią czytać o dojrzewaniu, o pracy nad sobą i poszukiwaniu własnej drogi.
8/10❤️

Informacje dodatkowe o Lista szczęścia:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2023-03-08
Tytuł oryginału: The Lucky List
Dodał/a opinię: lettoaletto

Zobacz opinie o książce Lista szczęścia

Kup książkę Lista szczęścia

Teraz i na zawsze
Rachael Lippincott0
Okładka ksiązki - Teraz i na zawsze

Autorki światowego megahitu Trzy kroki od siebie powracają z nową poruszającą historią miłosną i pytaniem: Czy można znaleźć prawdziwą miłość, kiedy straciło...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis