Ludzie z Miasta

Lata dziewięćdziesiąte. Andrzej Kostrzewa rozpoczyna śledztwo w sprawie morderstwa Tomasza Reihlke, jednego z dyrektorów agencji ubezpieczeniowej. To będzie trudne zadanie, tropy prowadzą komisarza do lokalnych gangsterów, mafii pruszkowskiej, ale także do dowództwa policji.. Czy w świecie, w którym rządzą układy uda dojść się do prawdy?

Zacznę od tego co w tej książce jest na plus, a jest tego niewiele. Otóż pomysł na fabułę, wątki i opisane wydarzenie jak najbardziej przypadły mi do gustu. I w sumie to chyba by było na tyle jeśli chodzi o plusy. Przejdźmy zatem do tego co mi nie podpasowało. Książka jest bardzo obszerna, liczy prawie 600 str, mam wrażenie że autor zbytnio skupił się na opisach, według mnie jest ich zdecydowanie za dużo i momentami miałam wrażenie, że one nic nie wnoszą do całej powieści, czasami chciałam je przeskoczyć. Temat powieści jest bardzo ciekawy i ma w sobie ogromny potencjał, ale autor nie do końca to wykorzystał. Polityka, tego nie znoszę, i tu kłania się moje nieczytanie opisów. Gdybym wiedziała, że w powieści pojawia się wątek polityczny to na pewno bym się na nią zadecydowała. Zapowiadało się naprawdę świetnie, ale gdzieś tam po drodze trochę się to "rozjechało". Dobra powieść, z ciekawie zapowiadającą się fabułą, ale bez fajerwerków.
Dla kogoś kto lubi czytać o polityce, biznesmenach, mafii ta książka jest jak najbardziej na tak. Mi nie podeszło, niestety.

Informacje dodatkowe o Ludzie z Miasta:

Wydawnictwo: Lira