Łzy pajaca

Nigdy nie miałam do czynienia z tak zagadkowym głównym bohaterem, który to sam siebie potrafi zaskoczyć w niecodziennych sytuacjach zawodowych. Widocznie taki ma mocny charakter, a czy się zmieni, tego nikt tego nie wie nawet osoby, które mają okazję bliżej go poznać.

'' Łzy pajaca. Zima komisarza Ricciardiego autorstwa Maurizio De Giovanni stworzył cykl, który zwrócił, moją uwagę sprawami musi, się zmierzać na co dzień Komisarz Ricciardi potrafi być sobą i nie oglądać się za nikim.

Wciąż poszukuje, samego siebie nie zdając sobie sprawy, że jest to trudne wyzwanie prywatne przed nim.

Praca zawodowa nie stanowi dla niego problemu, gdyż lubi pracować. Cieszy go praca. Owszem jest tajemniczą osobą jak dla mnie.

Nie odkrył wszystkich kart przed Czytelnikiem w jeszcze pierwszej części cyklu.

Dzielnie potrafi zauważyć każdy szczegół związany z kryminalną zagadką związaną ze sprawą znalezionego martwego Arnoldo Vezzi, wielkiego tenora w swojej osobistej garderobie w teatrze San Carlo tuż przed występem.

Podoba mi się jego styl pracy, ale nie każdemu przypada on do gustu. Nie lubi angażować się emocjonalnie do spraw.

Fabuła całościowa w I części cyklu uważam, że napisana jak dla mnie ciekawie, gdyż prawdziwy zabójca maskuje się dobrze.

I część cyklu z 33 rozdziałów napisanym językiem barwnym oraz występują w niej dialogi dopasowane do wszystkich występujących bohaterów.

Elementem dodatkowym jest tutaj trafnie dobrana okładka książki nawiązująca do tytułu.

Wydawnictwu Noir sur Blanc dziękuję za podarowanie mi egzemplarza książki do zrecenzowania autorstwa Maurizio De Giovanni pt. '' Łzy pajaca. Zima komisarza Ricciardiego''.

Polecam przeczytać ten kryminał.

Informacje dodatkowe o Łzy pajaca:

Wydawnictwo: Noir sur Blanc
Data wydania: 2018-09-26
Tytuł oryginału: Il senso del dolore
Dodał/a opinię: Emilly26

Zobacz opinie o książce Łzy pajaca

Kup książkę Łzy pajaca

Krew z mojej krwi. Wiosna komisarza Ricciardiego
Maurizio de Giovanni0
Okładka ksiązki - Krew z mojej krwi. Wiosna komisarza Ricciardiego

Luigi Alfredo Ricciardi, komisarz neapolitańskiej policji, ma niezwykły dar: widzi cierpienie umierających i słyszy ich słowa. Przy pomocy swego wiernego...

Miejsce każdego z nas. Lato komisarza Ricciardiego
Maurizio de Giovanni0
Okładka ksiązki - Miejsce każdego z nas. Lato komisarza Ricciardiego

"Miejsce każdego z nas. Lato Komisarza Ricciardiego" to kolejna część tetralogii Maurizia de Giovanniego. Z dotychczasowych części - najgorętsza, także...