Magia kąsa

Tom 1 cyklu Seria o Kate Daniels

"Magia kąsa" to pierwszy tom cyklu o Kate Daniels, napisanej przez małżeństwo pod pseudonimem Ilona Andrews.

Sięgnęłam po tę książkę, dzięki barwnemu opisowi, a że miałam już dość powtarzającego się schematu w powieściach postanowiłam zagłębić się w tą
specyficzną i ciekawie zapowiadającą się powieść.

Fabuła książki dzieje się w przyszłości, w której istnieją przypływy oraz odpływy magii. Gdy ta przypływa, technologia zamiera, samoloty spadają a
elektryczność przestaje działać, jednak gdy magia odpływa wszystko wraca do normy. W takim właśnie świecie żyje Kate Daniels- porywcza,
waleczna i zadziorna dziewczyna o sarkastycznym poczuciu humoru.
Nastroju powieści dodają dodatkowo istoty nadludzkie, min. wampiry oraz istoty zmiennokształtne.

Niestety pomimo potencjału powieści, książka nie spodobała mi się. Myślałam, że znalazłam perełkę w oceanie, a okazało się, iż książka jest równie
nudna oraz bezbarwna jak pozostałe czytane przeze mnie ostatnio pozycje.
Plusem powieści jest świat wykreowany przez autorów, mroczna przyszłość, w której nic nie jest pewne. Wiarygodnie sportretowani są także bohaterzy,
z którymi zaprzyjaźniamy się od pierwszej strony, utożsamiamy oraz kibicujemy w trudach podjętej walki.
Niestety autorzy książki, nie raczyli przekazać nam niczego sensownego z przeszłości Kate, a nudne i nic nie wnoszące do powieści dialogii, sprawiały
iż nie miałam ochoty czytać książki dalej.
Do nieoryginalności książki, mógł przyczynić się fakt, iż jest to dopiero pierwszy tom serii, z którym autorzy dopiero nas zapoznają.
Muszę jednak przyznać, że nie ukazanie nam przez autorów przeszłości z życia Kate, oraz kulminacyjne zakończenie powieści, sprawia iż z ciekawością sięgnę po kolejny tom serii.

Zapraszam serdecznie do odwiedzenia serwisu czytampierwszy.pl!

Informacje dodatkowe o Magia kąsa:

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2017-09-07
ISBN: 978-83-7574-186-5
Tytuł oryginału: Magic bites
Tłumaczenie: Anna Czapla
Dodał/a opinię: Wiiki_books

Zobacz opinie o książce Magia kąsa

Kup książkę Magia kąsa

Burn for me
Ilona Andrews0
Okładka ksiązki - Burn for me

#1 New York Times bestselling author Ilona Andrews launches a brand new Hidden Legacy series, in which one woman must place her trust in a seductive, dangerous...

Diamond Fire
Ilona Andrews0
Okładka ksiązki - Diamond Fire

Nevada Frida Baylor and Connor Ander Rogan cordially invite you to join their wedding celebration. Summoning, weather manipulation, and other magical activities...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;