Malum, część 2

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2021-01-27
Kategoria: Romans
ISBN: 9788366718302
Liczba stron: 344
Tytuł oryginału: Malum: Part 2
Tłumaczenie: Monika Wisniewska
Dodał/a opinię: Paulina Balcerzak
Tom 5 cyklu Elite Kings Club

Ocena: 5.33 (6 głosów)

Nadszedł finał. Historia Tallie i Nate jeszcze się nie skończyła. Dalej pozostają nierozwiązane tajemnice, stare rany i wrogowie. Po tragedii, która ich spotkała, będą musieli się z nią uporać. Dziewczyna będzie musiała podjąć grę, której nigdy nie chciała i poukładać w całość to, czego się dowiedziała. W tej części czeka jeszcze więcej akcji, brutalności i tajemnic. Czy jesteście na to gotowi? Jak to wszystko się rozwiąże? Jakie tajemnice skrywają jeszcze Królowie?


Ja wiem, że jest dużo antyfanów tej serii. Seria zbiera różnorodne opinie i ja wcale się temu nie dziwię. Na początku też nie byłam do niej przekonana. Jednak z każdym kolejnym tomem jakoś akcja coraz bardziej mnie wchłaniała, ilość tajemnic i niedopowiedzeń sprawiała, że często o niej myślałam. Wreszcie zapoznałam się z tym tomem i dalej czuje niedosyt. Powiem szczerze, po dwóch tomach można się do tego brutalnego świata przyzwyczaić (?), jakoś nie zwracać mocniej na to uwagę, tylko skupić się na fabule, a ta ma wiele do zaoferowania.
Mówiąc o postaciach to niewiele się zmienili pomiędzy tymi tomami, chociaż co nie co pokazali mocniejszy charakterek. Tallie nie może się teraz załamać. Musi zdecydować co robić z nowymi obowiązkami i dowiedzieć się, co jeszcze jest przed nią ukrywane. Jest zmuszoną grać twardą i nieustępliwość, choć wcale nie ma na to sił. Nate zaś pokazuje swoją drugą twarz i to wcale nie lepszą. Trudno mu pogodzić się z sytuacją i pragnie zemsty. Do tego cały czas nie potrafi ogarnąć swoich uczuć, co dodatkowo go dobija.
Podsumowując, ta część, jak i cała seria, pomimo swej brutalności i czasami wręcz niesmacznych scen seksu jest intrygująca. Autorka świetnie balansuje ujawnianiem pewnych informacji i dzięki temu podsyca niepewność i zainteresowanie. Królowie to niebezpieczni ludzie i trzeba na nich uważać. Zastanawiam się, czy to już koniec czy jeszcze coś z tego świata się pojawi, bo zakończenie daje uczucie niedosytu. Takiej bomby na finał się nie spodziewałam. Mogę też powiedzieć, że w tej części nie ma już aż tylu scen seksu, chociaż on pojawia się w bardzo nietypowych momentach, ale co ja tam wiem. Także jeśli czytaliście poprzednie tomy, to z pewnością ten dorównuje poprzednim. Ja cieszę się, że ją skończyłam i suma sumaru nie żałuję!


Tak samo jak poprzednie części czyta się ją naprawdę szybko. Dodatkowym atutem jest to, że w niej co chwila coś się dzieje i nie ma czasu na nudę. Akcja jest w niej przez cały czas, co chwila pojawiają się nowe zadania, kolejne karty od odkrywane, a my zastanawiamy się do czego to wszystko doprowadzi. Ja zostałam naprawdę mocno zaskoczona końcówką, bo kompletnie nie brałam pod uwagę takiego zwrotu.

Tagi: Przeznaczone dla kobiet i/lub dziewcząt

Zobacz opinie o książce Malum, część 2

Kup książkę Malum, część 2

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Srebrny łabędź
Amo Jones0
Okładka ksiązki - Srebrny łabędź

Pierwszy tom mrocznej i porywającej serii Elite Kings Club Madison Montgomery to typowa dziewczyna z bogatego domu. W życiu nastolatki wszystko się zmienia...

Tacet a Mortuis
Amo Jones0
Okładka ksiązki - Tacet a Mortuis

Zazdrość, tajemnice i obezwładniające pożądanie - trzeci tom mrocznej serii Elite Kings Club Kolejne tajemnice z przeszłości Madison i te związane z jej...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Ból nas nie definiuje, on nas kształtuje. Przychodzimy na świat jako noworodki ze świeżym startem. Nowe życie, czysta dusza. Potem się zaczyna. Każdy jeden dokonywany przez nas wybór ma konsekwencje.


Więcej
Reklamy