Manson. CIA, narkotyki, mroczne tajemnice Hollywood

MANSON, CIA, NARKOTYKI, MROCZNE TAJEMNICE HOLLYWOOD, Tom O'Neill, Dan Piepenbring. Zanim nie otrzymałam tej książki nie małam pojęcia o sprawie Charlesa Mansona i wydarzeniach, które wydarzyły się 50 lat temu. Wydarzenia, które dotknęły Romana Polańskiego oraz jego najbliższych, w tym ukochanej Sharon Tate, która niebawem miała urodzić mu dziecko. Zanim zaczęłam ją czytać zaznajomiłam się trochę z tym co wówczas miało miejsce. Nie mniej sama lektura książki była dla mnie wstrząsająca. Jeśli chciałbyś /-abyś poznać psychikę i motywy mordecy/morderców to tutaj ich zbytnio nie znajdziesz. Książka stanowi formę śledztwa, układów, szukania spisku rządu oraz drugiego dna wszyskich tych wydarzeń. Dziennikarz i jednocześnie autor naszej książki - Tom O’Neill w 1999 r. dostał od swojej dawnej redaktorki Leslie Van Buskirk zlecenie napisania do "Premiere" artykułu na temat wpływu wydarzeń, które miały miejsce 30 lat temu na mieszkańców Hollywood. Morderstwa Rodziny Mansona wciąż jeszcze wywierały ogromny wpływ na ludność. Autor poświęcił 20 lat swojego życia na zbieranie i analizowanie materiałów i okupił to dużą ceną (zadłużenia, wielokrotne groźby dotyczące jego bezpieczeństwa czy procesów sądowych). Ogrom pracy jaki został włożony w napisanie książki też budzi spory zachwyt. Artykuł się suma sumarum nie ukazał ale postała z tego książka. Tom tak pochłonął się pracą dziennikarską w szukanie prawdy, że w pewnym momencie stało się to jego obsesją, nic innego się dla niego wówczas nie liczyło tylko rozwiązanie zagadki przed lat. Od samego początku jesteśmy wciągani w wir historii. Poznajemy przebieg zdarzeń nieszczęsnego 8 sierpnia 1969 r. Dlaczego celem stała się rezydencja Romana Polańskiego? W jaki sposób Manson skłonił członków swojej sekty zwanej Rodziną do popełniania tych drastycznych zbrodni? Tom dzięki swojemu wieloletniemu dziennikarskiemu śledztwu wciąga nas w szczegółową analizę dotyczącą ówczesnego życia w Hollywood, tajnych akcji CIA, badaniom nad LSD czy też innymi narkotykami, które nie do końca były legalnie przeprowadzane na ludziach, szczurach / myszach. Sam autor przyznaje, że ilość informacji, do których dotarł była dla niego sporym zaskoczeniem. Przedstawia nam obszerną książkę ze sporą ilością informacji do których udało mu się dotrzeć badając sprawę Rodziny Mansona i jego działalności. Ma świadomość, że sporo danych posiada znamiona spisków. Kosztuje go to dużo zachodu aby swoje odkrycia przedstawić w najbardziej rzetelny sposób. Lektura została wzbogacona o zdjęcia Mansona i osób, które były zamieszane w tę sprawę. Książkę polecam każdemu, kto lubi sensację ale ukazaną w stylu reportażu. Czytając często cofniesz się w czasie do lat w których dana zbrodnia miała miejsce. Po przeczytaniku książki warto obejrzeć film Quentina Tarantino „Pewnego razu w Hollywood”, kóry jest już w kinach. Film inspirowany jest historią Mansona -lata 60. XX wieku. Będziesz miał /-a wówczas obraz całości ukazany z punktu widzenia różnych osób.

Zapraszam na swój profil na facebooku ZACZYTANY KSIĄŻKOHOLIK

Informacje dodatkowe o Manson. CIA, narkotyki, mroczne tajemnice Hollywood:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2019-07-17
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Tytuł oryginału: Chaos
Dodał/a opinię: ZaczytanyKsiazko

Tagi: bóg Reportaż i dziennikarstwo śledcze

Zobacz opinie o książce Manson. CIA, narkotyki, mroczne tajemnice Hollywood

Kup książkę Manson. CIA, narkotyki, mroczne tajemnice Hollywood