Mazurka

"Mazurka" Wioletty Milewskiej jest to powieść o trzech zaprzyjaźnionych ze sobą kobietach: Malwinie, Sylwii i Wiktorii, które pochodzą z małej wsi na Mazurach.

Rozwiedziona Milena czasami przyjeżdża wraz z córką Niną do swojego rodzinnego domu.

Wiktoria mieszka w tej miejscowości od zawsze, ma męża Ksawerego i córkę Elizę.

Sylwia w trakcie rozwodu z Marianem wyjeżdża zagranicę do pracy. Nie miała dzieci.

We trzy dużo rozmawiają o Bogu i zastanawiają się nad tym, co by było, gdyby Bóg był kobietą.

Ciekawe rozważania egzystencjalne prowadzą do ważnych zmian w życiu przyjaciółek. Stają się one silnymi kobietami, porzucają rolę żony - niewolnicy i układają sobie nowe życie po swojemu.

Jest to powieść o tym, jak ciężko jest żyć na wsi, jak trudno się z niej wyrwać, zmienić postrzeganie świata przez ludzi tam mieszkających i mieć własne zdanie na różne tematy.

Jest to powieść o silnych kobietach, które chcą i potrafią zmienić swoje życie.

Według mnie każdy powinien przeczytać "Mazurkę:, bo opisuje problemy, które mogą dotyczyć każdego człowieka.

Informacje dodatkowe o Mazurka:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2022-07-18
ISBN: 9788382199871
Dodał/a opinię:

Zobacz opinie o książce Mazurka

Kup książkę Mazurka

Dzisiejszy dzień był zbyt piękny, na martwienie się czymś, co być może w ogóle nie nastąpi.

Kiedy od dzieciństwa uczymy się mówić w określonym języku, nie zastanawiamy się, co dane stwierdzenie naprawdę znaczy...

Przez ucho igielne
Wioletta Milewska0
Okładka ksiązki - Przez ucho igielne

Słuchaj swojego wewnętrznego głosu, a dowiesz się, jaką tajemnicę chce ci powierzyć Trzy kobiety, trzy traumy, trzy zwykłe-niezwykłe historie. Malwina...

Słońce w lwie
Wioletta Milewska0
Okładka ksiązki - Słońce w lwie

Zaufaj swojemu sercu, a wtedy wszystko stanie się prostsze. Malwina, Sylwia i Wiktoria to trzy przyjaciółki z małej mazurskiej wsi Pietruchy, które próbują...

Za pierwszą kulisą
Mirosława Łukaszewicz