Mennonitka i hrabia

Piękna, wzruszająca, budząca ciekawość i przynosząca wiedzę!
Muszę się Wam przyznać, że dopóki nie trafiłam na tę książkę to nie miałam zielonego pojęcia kim są Mennonici. Wiecie - totalnie nic, zero, czarna dziura w mózgu.
Jednakże należę do osób, które uwielbiają dowiadywać się czegoś nowego, szczególnie tak od środka, jak to zostało opisane w powieści Sylwii Kubik. Duże brawa dla autorki za zagłębienie się w temat i pokazanie czytelnikom w bardzo interesujący sposób świat Mennonitów - szczególnie, że jest to kultura dość mocno różniąca się od tej "naszej".

Mam słabość do takich historii. 😁 Romans, który nie miał prawa się wydarzyć, zakazana miłość, dwa zupełnie różne światy... no ale przecież podobno: amor vincit omnia! Tylko czy zawsze tak jest?
Mennonici to ludzie z zasadami, ale przecież zasady są po to żeby je łamać - ja na pewno bym tak zrobiła! :P Jednak czy Gretchen, która była wychowywana w dość surowej społeczności jest w stanie to zrobić? Co hrabia Józef będzie w stanie uczynić żeby przeskoczyć dzielącą ich barierę i być z ukochaną? Jest to jedna z tych historii miłosnych, gdzie zakochani muszą pokonać dość sporo przeszkód i przeciwności. Czy im się uda? Nie powiem Wam!
Ponadto autorka ma cudowny styl! Książkę czyta się bardzo szybko, lekko i przyjemnie. Sylwia Kubik wzbudziła moje zainteresowanie Mennonitami i zaspokoiła ciekawość - włożyła naprawdę ogrom pracy w swoją powieść, wszystko tam jest perfekcyjnie dopracowane, każdy szczegół. Ten świat mnie oczarował.
Gorąco polecam!

Informacje dodatkowe o Mennonitka i hrabia:

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Data wydania: 2023-04-26
Dodał/a opinię: chaotyczna_

Zobacz opinie o książce Mennonitka i hrabia

Kup książkę Mennonitka i hrabia

Żuławska tajemnica. Miriam
Sylwia Kubik0
Okładka ksiązki - Żuławska tajemnica. Miriam

CZY MIRIAM ZNAJDZIE SZCZĘŚCIE I DOKOŃCZY SWOJĄ HISTORIĘ? Była miłość, radość i fascynacja. Zostało złamane serce i utracony grant, który miał się stać...

Pod naszym niebem. Opowieści z Wiary
Sylwia Kubik0
Okładka ksiązki - Pod naszym niebem. Opowieści z Wiary

Wieś – spokój i cisza. To tylko pozory. W niewielkiej wiosce na Powiślu jak w soczewce skupiają się problemy małe i duże. Karolinie nie daje...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;