Ministerstwo Prawdy

Książka "Ministerstwo prawdy" jest debiutancką powieścią pisarza, a w zasadzie także dziennikarza, ponieważ Casas rozpoczynał swoją karierę jako dziennikarz śledczy. Jak wiecie lubię poznawać nowych autorów, dlatego nie mogłam przejść obojętnie obok tej książki, do sięgnięcia po "Ministerstwo prawdy", zachęcił mnie intrygujący opis oraz okładka, która przyciąga wzrok. To mój pierwszy raz jeśli chodzi o lekturę dystopii (utwór fabularny z dziedziny fantastycznonaukowej przedstawiający czarną wizję przyszłości), nigdy wcześniej nie czytałam nic takiego i tak naprawdę nie widziałam czego się spodziewać po tej powieści. Stylistyka i język jakim posługuje się autor jest bardzo lekki i przyjemny, co sprawia, że książkę czyta się naprawdę szybko, ja pochłonęłam ją w jeden wieczór. Od pierwszych stron z ogromnym zainteresowaniem śledziłam losy głównej bohaterki - Julii i byłam szalenie ciekawa jak autor poprowadzi tą historię. Fabuła książki została w bardzo ciekawy, intrygujący wręcz sposób nakreślona, przemyślana i równie dobrze poprowadzona. To coś zupełnie innego niż do tej pory czytałam! Kartka po kartce obserwowałam wszystko co dzieje się w życiu Julii i wokół niej i powiem Wam, że momentami byłam naprawdę przerażona tym co czytam. To co stopniowo odkrywała kobieta wstrząsa, szokuje i zmusza do głębszej refleksji, na pewno czuć dreszczyk emocji i niepokoju. Autor w swojej powieści porusza wiele ważnych i ponadczasowych tematów, które wywołują wiele mieszanych odczuć w Czytelniku. Akcja powieści toczy się w roku 2030, może nie jest aż tak odległy czas od obecnego, jednak jestem skłonna uwierzyć, że to co Autor zapisał na kartach swojej powieści może w przyszłości okazać się faktem i w pewnym naszą rzeczywistością. "Ministerstwo prawdy" to nietuzinkowa, emocjonująca i zaskakująca powieść, która pozytywnie mnie zaskoczyła. Miło spędziłam z nią czas i jestem skłonna w przyszłość ponownie sięgnąć po taki gatunek literacki.

Informacje dodatkowe o Ministerstwo Prawdy:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2023-01-18
Tytuł oryginału: El ministerio de la verdad
Dodał/a opinię: zakochanawksiazk

Zobacz opinie o książce Ministerstwo Prawdy