Mistrz ceremonii

Sharon Bolton to znana i wielotrotnie doceniana brytyjska autorka kryminałów i thrillerów. Jej powieść "Mistrz ceremonii" po pierwsza część serii o tym samym tutule. W tej książce pisarka zabiera nas w świat zabobonów, wiedźm i czrów.

Akcja powieści rozgrywa się w małym miasteczku Sabden położonym wśrod wzgórz i wrzosowisk. To tam swoją karierę rozpoczęła młoda policjantka Florence Lovelady. W miasteczku zaginęła trójka nastolatków. Policja rozpoczyna śledztwo, a w poszukiwania angażuje się również Florence, chociaż jej metody i pomysły nie spotykają się z aprobata kolegów po fachu. Jednaj jej upór i determinacja doprowadza do odnalezienia najpierw jednaj dziewczynki - Patsy, później pozostałej dwójki dzieci. Trójka nastolatków została zamknięta w skrzyniach i zakopana w grobie żywcem. Posterunkowa Lovelady odkrywa mordercę - to Lary Glassbrook. Morderca przyznaje się do winy i spędza trzydzieści lat w więzieniu.

Sprawa komplikuje się po śmierci Larego. Florence ponownie wraca do miasteczka na jego pogrzeb i znajduje glinianą figurkę, taką samą, jaką odnajdywano przy pogrzebanych żywcem dzieciach. Czyżby morderca  był cały czas na wolności, a Lary niesłusznie odsiedział trzydzieści lat w więzieniu?

Akcja powieści biegnie dwutorowo. W książce przeplatane są wydarzenia teraźniejsze z wydarzeniami sprzed trzydziestu lat. Dzięki temu akcja powieści jest ciekawsza i bardziej trzyma nas w napięciu. Wykożystanie w powieści wątku czarów, magii, obrzędów i wiedźm sprawia, że historia staje się bardziej mroczna i tajemnicza. Zakończenie powieści jest bardzo satysfakcjonujące - tajemnicze i zaskakujące.

Książka bardzo mi się spodobała, szybko się ją czyta, nie dłuży się i nie nudzi. Z przyjemnością sięgnę po drugą część tej serii.

Informacje dodatkowe o Mistrz ceremonii:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2018-05-10
Tytuł oryginału: The Craftsman
Tłumaczenie: Andrzej Jankowski
Dodał/a opinię: Iwa90

Zobacz opinie o książce Mistrz ceremonii

Kup książkę Mistrz ceremonii

Sacrifice
Sharon Bolton0
Okładka ksiązki - Sacrifice

„Inspirowana niesamowitym mitem, budząca dreszcz, hipnotyzująca powieść autorki, która zmienia oblicze literatury kryminalnej”. Tess...

Pakt
Sharon Bolton 0
Okładka ksiązki - Pakt

Złote lato. Szóstka utalentowanych maturzystów świętuje swoją świetlaną przyszłość – do czasu, gdy ryzykowna zabawa kończy się tragicznie.Megan bierze...