Blizna

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2017-05-30
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-241-6309-0
Liczba stron: 432
Tytuł oryginału: Awakening
Tłumaczenie: Małgorzata Stefaniuk

Ocena: 4.5 (4 głosów)

„Zuchwałe i oryginalne”. Simon Beckett , autor Chemii śmierci Nagroda Mary Higgins Clark Award „Inteligentny thriller o złożonej, zwodniczej fabule. Nadzwyczajne nowe kobiece spojrzenie na nasze najgłębsze lęki”. „THE TIMES” Ukryta wśród wzgórz i wrzosowisk spokojna wioska na południu Anglii. Idealne miejsce dla kogoś, kto sam chce się ukryć. Jak Clara Benning. Młoda weterynarz czuje się tu bezpieczna. Rzadko widuje ludzi. I ciekawskie spojrzenia na swoją okrutnie okaleczoną twarz. Nagle jej samotność zostaje brutalnie przerwana. U sąsiadów, w łóżeczku dziecka jest wąż... A Clara o wężach wie wszystko. Lecz to dopiero początek. Węże atakują w kolejnych domach. A potem umiera pierwszy człowiek. Ale Clara wie, że to nie wąż był zabójcą... W wiosce narasta strach. Ożywają budzące grozę pogłoski o pradawnym rytuale i tragicznym pożarze sprzed lat. Pytania Clary odbijają się od muru milczenia… Nawet gdy morderca uderza znowu. Clara musi przełamać swoje własne lęki, by razem z policjantem i ekscentrycznym ekspertem herpetologiem zaangażować się w śledztwo, które staje się coraz bardziej niebezpieczne i coraz bardziej osobiste. I odsłania przerażającą historię nienawiści i zemsty... „Przerażające i hipnotyzujące! Sharon Bolton zmienia oblicze literatury kryminalnej”. Tess Gerritsen SHARON BOLTON jest jedną z najbardziej znanych, lubianych i cenionych brytyjskich autorek psychologicznych literackich kryminałów. Jej powieści są laureatkami najważniejszych międzynarodowych nagród: CWA Gold Dagger, Barry Award, International Thriller Writers Best First Novel oraz francuskiej Prix du Polar. W 2014 otrzymała nagrodę CWA Dagger in the Library przyznawaną za całokształt twórczości przez brytyjskie Stowarzyszenie Pisarzy Kryminałów. Jej debiutancka powieść Sacrifice, finalistka nagród International Thriller Writers Best First Novel, Mary Higgins Clark i Prix du Polar, została zekranizowana. Seria z Lacey Flint (Ulubione rzeczy, Karuzela samobójczyń, Zagubieni, Mroczne przypływy Tamizy) oraz thrillery Małe mroczne kłamstwa, Stokrotka w kajdanach to bestsellery wydawane w 18 krajach.

Kup książkę Blizna

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Opinie o książce - Blizna

Avatar użytkownika - TZC
TZC
Przeczytane:2017-07-15, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Naprawdę dobra, a do tego ciekawa książka, po którą szczególnie warto sięgnąć, jeśli nic nas wcześniej nie przyciągało do węży. W trakcie czytania niesamowicie zaintrygował mnie ten gatunek, być może właśnie dlatego, że to dopiero wtedy zaczął mnie przerażać. Tak, musiałam wieczorem sprawdzać pod każdym kocem, czy gdzieś się nie kryje jakiś wężyk. Tak, byłam przerażona przez 3/4 powieści... Ale zdecydowanie było warto. Dla tak niesamowicie wciągającej akcji... Dla adrenaliny, która cały czas wypełniała moje ciało.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Fretka
Fretka
Przeczytane:2019-09-09, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2019,
Avatar użytkownika - Natalia_Katarzyn
Natalia_Katarzyn
Przeczytane:2018-12-06, Przeczytałam, Mam, 2018,

Ostatnio coraz rzadziej sięgam po thrillery i kryminały i chyba tak naprawdę już tylko 3 autorki skłaniają mnie do przeczytania jeszcze czegoś z tych gatunków - Alex Kava, Karin Slaughter i Sharon Bolton właśnie.

Pisałam to przy każdej poprzedniej opinii do książek Sharon i prawdopodobnie napiszę również do kolejnych - ta kobieta ma niezwykły talent do opisów przyrody czy krajobrazu! Naprawdę bardzo rzadko ktoś tworzy tak plastyczne opisy, żeby czytelnik faktycznie wyobraźnią był w danych miejscach. O ile zwykle po tego typu opisach tylko szybko i pobieżnie przebiegam wzrokiem, bo są dla mnie poniekąd zapychaczem do faktycznej fabuły, tak tutaj delektowałam się każdym słowem!

Zdecydowanie jest to jeden z głównych powodów, dla których sięgam po książki Sharon Bolton.

Innym powodem są jej kobiece bohaterki. Dotychczasowo tylko jedną z jej kobiecych kreacji uważam za nie do końca udaną i po prostu nudną. Reszta to silne kobiety, po przejściach (mniej lub bardziej traumatycznych), skrywające jakąś mroczną prawdę - i tak samo było w przypadku Clary, głównej bohaterki "Blizny".

Również jej męskie postacie zasługują na uwagę. Sharon tworzy je w taki sposób, że z miejsca im nie ufam! Od razu podejrzewam wszystkich... Co jest znakomitą zasłoną dymną dla faktycznego rozwiązania sprawy!

Co do samej książki - zachwyciła mnie fabuła, rozgrywająca się w niewielkiej wiejskiej społeczności, gdzie główną rolę grały.... węże i poniekąd kulty religijne.

Czasem zdarzy mi się wyszukać jakieś pojęcia występujące w książce (chociaż zwykle były to kwestie militarne czy marinistyczne - gdzie po prostu nie wiedziałam jak wygląda dany rodzaj broni czy typ okrętu i na potrzeby własnej wyobraźni wolałam to sprawdzić). Ale taka sytuacja jak teraz jeszcze mi się nie zdarzyła... Przyłapałam się na tym, że spędziłam ponad 2 godziny poszukując informacji o najbardziej jadowitych wężach świata i poradnikach jak z nimi postępować, czy jak je rozpoznawać...

Cieszę się, że te kilka lat temu, poznałam tę autorkę! Mam również nadzieję, że uda mi się kiedyś wybrać do Wielkiej Brytanii, bo jeżeli będzie choć w ułamku tak piękna jak opisuje ją Sharon, czuję że znajdę tam dosłownie raj na ziemi.

 

Link do opinii
Inne książki autora
Już jesteś martwa
Sharon Bolton0
Okładka ksiązki - Już jesteś martwa

Nowy przerażający thriller psychologiczny nagradzanej autorki kryminałów z Lacey Flint „Sharon Bolton zmienia oblicze literatury kryminalnej”...

Krwawe żniwa
Sharon Bolton0
Okładka ksiązki - Krwawe żniwa

Dom Fletcherów jest dokładnie taki, o jakim marzyli. W cichej wiosce, o której czas zapomniał, powinien być rajem dla tej rodziny. Ale od...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
27 śmierci Toby'ego Obeda
Gierak-Onoszko Joanna
27 śmierci Toby'ego Obeda
Służąca
Weronika Wierzchowska;
Służąca
Następnym razem
Karolina Winiarska
Następnym razem
Wojenna korona
Elżbieta Cherezińska
Wojenna korona
Zakaz narzekania
Salvo Noè
Zakaz narzekania
Stramer
Mikołaj Łoziński
Stramer
Hashimoto
Beata Abramczyk
Hashimoto
Sklep z babciami
Dominika Gałka
Sklep z babciami
Biedronka i inni mieszkańcy łąki
Reichenstetter Friederun
Biedronka i inni mieszkańcy łąki
Pokaż wszystkie recenzje