Młodzi przyrodnicy. Lato w świecie przyrody

"Lato w świecie przyrody" to przepięknie ilustrowana książeczka dla dzieci, która przybliża nie tylko samą porę roku, ale także poznajemy ciekawostki, które urozmaicają przyswajanie wiedzy.
Lato, to jedna z tych pór roku, na którą czekamy z utęsknieniem, ponieważ kojarzy się nam z wakacjami, upragnionym urlopem, słonecznymi dniami, dzięki którym wstaje się lepiej, niż na przykład zimą.
Dzięki drugiej odsłonie Młodych Przyrodników dowiemy się, na co zwracać uwagę przy obserwacji zwierząt, gdzie spotkamy konkretne zwierzęta i rośliny w Polsce, jakie zjawiska możemy zaobserwować w nocy. Poznamy rośliny, grzyby, które występują w polskich lasach i wiele, wiele innych.
Zagadnienia są ciekawie opisane, treść przejrzysta, a każda ilustracja podpisana, by nie było wątpliwości, jak nazywa się dane zwierzę, roślina itp. Wspomniane ilustracje są kolorowe, w formie zdjęć i mocno przykuwają uwagę dzieci oraz skłaniają do dyskusji na temat wyglądu omawianej rośliny, zwierzęcia czy innych zagadnień.
Z "Lato w świecie przyrody" można spędzić miło czas z pociechami, przy czym dorośli przypomną sobie kilka ciekawostek, o których mogli już zapomnieć z czasów szkolnych. Z czystym sumieniem możemy polecić tę cudowną, kolorową książeczkę i nie możemy się doczekać kolejnej odsłony tego cyklu.

Informacje dodatkowe o Młodzi przyrodnicy. Lato w świecie przyrody:

Kup książkę Młodzi przyrodnicy. Lato w świecie przyrody

100 faktów. Ciało człowieka
Patrycja Zarawska0
Okładka ksiązki - 100 faktów. Ciało człowieka

100 faktów to seria prezentująca tematy z różnych dziedzin życia. Treść została podzielona na sto najciekawszych faktów i najbardziej zaskakujących ciekawostek...

Młodzi przyrodnicy. Rozlewiska. Tom 13
Patrycja Zarawska0
Okładka ksiązki - Młodzi przyrodnicy. Rozlewiska. Tom 13

W książce ,,Rozlewiska" młodzi czytelnicy poznają faunę i florę polskich mokradeł. Wraz z uroczą wydrą Ferką przyjrzą się ptakom, które wracają wiosną...