Moc amuletu. Midnight Chronicles

Tom 1 cyklu Midnight Chronicles

W świecie, gdzie ze swoich nor wychodzą istoty zza światów, potrzeba mocy, która potrafi odesłać je tam skąd przyszły. A takową posiadają hunterzy.

Odpowiednio wyszkoleni łowcy niebezpiecznych zjaw, patrolują teren w poszukiwaniu paranormalnych zjawisk. Jedną z nich jest Roxy. Na pozór zwykła dziewczyna, która korzysta z życia. Ma pracę, randkuje, bawi się... Jednak, gdy zachodzi taka potrzeba, wciela się w swoją rolę - wolnej hunterki i bez zastanowienia staje do walki z duchami.
Ale jest coś jeszcze... Jeden czyn sprawił, że Roxy uwolniła 449 dusz i została przeklęta. Za karę ma 449 dni na odłowienie ich wszystkich i odesłanie do krainy umarłych, bo inaczej trafi tam sama.
Tymczasem, m.in. za sprawą Roxy, do kwatery hunterów trafia młody mężczyzna, który w wyniku wypędzenia z jego ciała demona stracił pamięć. Nowy, całkiem przystojny obiekt zostaje oddany pod opiekę naszej hunterki.
Jednak zbiegłe duszę to nie jedyny problem dziewczyny, bowiem powraca ktoś z przeszłości. Ktoś, kto rozpęta piekło...
Czy Roxy odnajdzie wszystkie zbiegłe dusze?
Jak poradzą sobie hunterzy w walce z prawdziwym złem?
Pierwsza część niezwykłej serii!
Nie miałam okazji czytać książek tych autorek, a "Moc amuletu" to moje pierwsze spotkanie z ich twórczością. Nie jestem wielką fanką powieści napisanych w duecie, ale ta naprawdę miło mnie zaskoczyła.
Autorki przedstawiły nam ciekawy świat duchów i zjawisk paranormalnych. A jak wiadomo, zło należy zwyciężać dobrem i w tym miejscu pozwolę sobie przejść od razu do postaci hunterów. Oni bowiem, zostali podzieleni według swoich specjalności (magic, blood, soul, grim) i to podobało mi się bardzo, ponieważ każda z poszczególnych grup jest interesująca i zajmuje się różnymi przypadkami zjawisk paranormalnych. Niezwykle przypadła mi do gustu kwatera łowców, w której dzieje się całkiem sporo, od zwykłych codziennych czynności, po sparingi czy szkolenie przyszłych hunterów. Wielki dom, a w nim jedna wielka, wesoła rodzinka.
Jeśli chodzi o główną bohaterkę, czyli Roxy to przyznam, że dziewczyna zrobiła na mnie wrażenie. Odważna, zawsze zmierza do celu, ale też ma cięty język i nie da sobie w kaszę dmuchać. Roxy ma też swoje zmartwienia, z którymi zmaga się każdego dnia, jednak nie porzuca przy tym obowiązków.
Przez pierwsze kilkadziesiąt stron miałam problem, aby swobodnie "wgryźć" się w akcję książki, jednak już chwilę później nie potrafiłam się od niej oderwać.
A Wy, dacie się porwać hunterom?
Jak najbardziej polecam książkę! Jestem ciekawa kolejnej części.
Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Jaguar

Informacje dodatkowe o Moc amuletu. Midnight Chronicles: