Modern Love. Prawdziwe historie o miłości, stracie i zaczynaniu od nowa

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka za egzemplarz recenzencki książki.
Ta książka była dla mnie zaskoczeniem ponieważ spodziewałam się powieści z akcją dziejącą się w Nowym Jorku lub innej dużej metropolii. Zaskoczyło mnie to, że jest to wybór opowiadań drukowanych w „New York Times”. Książka dzieli się na cztery części. W każdej z nich zamieszczono opowiadania o wszystkich aspektach miłości a jak zapewne wszystkim wiadomo, miłość ma przeróżne oblicza i różne emocje wywołuje. Osobiście jestem osobą raczej mało wylewną w tym temacie zatem tym bardziej doceniam, że inni potrafią o tym uczuciu mówić, pisać i dzielić się zarówno pozytywną jak i negatywna stroną miłości.
W „Modern love” każde opowiadanie jest inne i każde jest ciekawe. To właśnie to, że są to historie prawdziwe czyni z tej pozycji tak ciekawą lekturę. Czas spędzony nad tą książka to były przemiłe wieczory z kieliszkiem wina. Krótkie formy opowiadań gwarantują, że nie zazna się nudy a wzbudzi co najwyżej uczucie lekkiego niedosytu. Żałowałam przy niektórych opowiadaniach, że nie znam ciągu dalszego; osobiście widziałabym te wybrane opowiadania jako osobne powieści.
Oceniam tę książkę na 7/10 i myślę, że jeszcze kiedyś do niej wrócę. Serdecznie polecam.

Informacje dodatkowe o Modern Love. Prawdziwe historie o miłości, stracie i zaczynaniu od nowa:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2021-05-18
Tytuł oryginału: Modern Love, Revised and Updated: True Stories of Love, Loss, and Redemption
Tłumaczenie: Magdalena Rychlik
Dodał/a opinię: Morella

Zobacz opinie o książce Modern Love. Prawdziwe historie o miłości, stracie i zaczynaniu od nowa

Kup książkę Modern Love. Prawdziwe historie o miłości, stracie i zaczynaniu od nowa

Miłość najlepiej widać na przykładach, nie w definicjach

(...) miłość w jej najlepszym wydaniu bardziej przypomina taczki niż róże: jest konkretna, funkcjonalna, wytrzymała, ale często wcale nie piękna. Wciąż wymyka się słowom.

Daniel Jones0
Okładka ksiązki - Drań na kanapie. Czyli co 27 mężczyzn myśli o miłości, rozstaniach, ojcostwie i wolności

"Drań na kanapie" - dalszy ciąg "Jędzy w domu", czy raczej para do niej - właśnie znalazł się w waszych rękach, a kto uważa, że mężczyźni "nie myślą",...