"Drań na kanapie" - dalszy ciąg "Jędzy w domu", czy raczej para do niej - właśnie znalazł się w waszych rękach, a kto uważa, że mężczyźni "nie myślą", "nie potrafią wyrażać tego, co czują", "są kompletnie ciemni", będzie może musiał odszczekać swoje słowa, kiedy zagłębi się w lekturze.

Informacje dodatkowe o Drań na kanapie. Czyli co 27 mężczyzn myśli o miłości, rozstaniach, ojcostwie i wolności:

Wydawnictwo: Drzewo Babel
Data wydania: 2008-03-01
Kategoria: Publicystyka
ISBN: 978-83-89933-55-3
Tytuł oryginału: Bastard on the couch
Tłumaczenie: Wojciech Mitura

Kup książkę Drań na kanapie. Czyli co 27 mężczyzn myśli o miłości, rozstaniach, ojcostwie i wolności

Drań na kanapie. Czyli co 27 mężczyzn myśli o miłości, rozstaniach, ojcostwie i wolności - opinie o książce

Avatar użytkownika - Madaleno
Madaleno
Przeczytane:2010-05-13, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Ciekawsza niż "żeńska" wersja czyli "Jędza w domu". Te męskie opowieści jakoś bardziej do mnie przemawiały, może dlatego, że nie zawsze spotyka się taką otwartość w mówieniu o trudnych sprawach.
Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2019-01-01, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Trudno odnieść realia przedstawione w książce, do tych naszych polskich, zupełnie odmiennych. Bo po pierwsze, model rodziny, w którym to kobieta zarabia, a mężczyzna zajmuje się domem, wciąż jest naprawdę rzadki, przede wszystkim przez to, że nie możemy sobie pozwolić na to, by tylko jeden małżonek pracował – większości społeczeństwa nie stać na taki luksus. A po drugie, w książce w głównej mierze wypowiadają się reporterzy, redaktorzy i freelancerzy, którzy mogą pozwolić sobie na pracę w domowym zaciszu (bądź chaosie) – ilu Polaków pracuje w domu, zarabiając na zleceniach, które napływają nieregularnie? Jak na moje oko, niewielu, przynajmniej w moim bliższym i dalszym otoczeniu. To trochę ujmuje na wartości publikacji, gdyż nie jesteśmy w stanie odnieść jej do własnego życia i do polskich realiów.

Tak więc czyta się przyjemnie, owszem, ale z chęcią przeczytałabym takie publikacje, zarówno wypowiedzi kobiet, jak i mężczyzn, w wersji polskiej – może wtedy łatwiej byłoby nam się utożsamić z bohaterami czy wypowiadającymi się osobami. W żadnym wypadku nie żałuję, że przeczytałam „Drania…”, bo były to naprawdę wartościowe teksty, dzięki którym poznałam instytucję małżeństwa i rodziny z trochej innej perspektywy – w głównej mierze takiej, której sama nie chciałabym w swoim życiu spotkać, więc teraz wiem, czego się wystrzegać i do czego nie dążyć. Polecam, jako przyjemną, często pełną humoru i wzruszeń, ciekawostkę.

Modern Love. Prawdziwe historie o miłości, stracie i zaczynaniu od nowa
Daniel Jones0
Okładka ksiązki - Modern Love. Prawdziwe historie o miłości, stracie i zaczynaniu od nowa

Książkowe wydanie kultowej rubryki "New York Timesa", na podstawie której powstał znakomity serial "Modern Love". Kolekcja najlepszych tekstów...