Moja lista gości

Kochani macie możliwość zaprosić na kolację jedną wybraną przez siebie osobę...
Kto by to był?
Sabrina swoje trzydzieste urodziny planuje spędzić tak ja co roku. Razem z przyjaciółką Jessicą spotykały się na kolacji i wspominały studenckie czasy, plotkowały i wypijały ogrom wina.
Sabrina spóźnia się na spotkanie, a przy stole czekają na nią nieżyjący ojciec, Audrey Hepburn, były wykładowca oraz były narzeczony.
Jak to możliwe? Dlaczego właśnie oni? Jak potoczy się całe spotkanie? Czy przeszłość zostanie wyjaśniona? Jak poradzić sobie z dosyć niezręczną sytuacją?
Początkowo może nam się wydawać, że jest to lekka i zabawna historia.
Prawda jest taka, że autorka stworzyła piękną powieść skłaniającą nas do refleksji.
To opowieść o miłość, przebaczaniu, marzeniach, pożegnaniu. Pokazuje nam, że aby iść do przodu należy zamknąć pewne rozdziały, nie wracać do nich i zacząć żyć tu i teraz, otwierając się na to co przyniesie nam przyszłość.
Po przeczytaniu tej książki pierwsze co zrobiłam zadzwoniłam do rodziców, mimo, że bardzo często ze sobą rozmawiamy.
To był odruch, dzieli nas ponad 2000km,a taka rozmowa dla nich to bardzo dużo.
Nawet nie trzeba rozmawiać, wystarczy, że popatrzą na wnuki, popatrzą jak mała rysuje czy bawi się. Tylko tyle wystarczy.
Nie odkładajmy na później telefonu do bliskiej osoby, rozmowy z dzieckiem, mężem, kimś kto jest dla nas ważny.
Nigdy nie wiemy co przyniesie kolejny dzień, nie czekajmy.
Było to moje pierwsze spotkanie z piórem autorki i wiem, że napewno nie ostatnie.
Jeśli macie ochotę na historię inną niż wszystkie, która zabierze Was w inny wymiar i skłoni do przemyśleń to ogromnie polecam tą lekturę.

Informacje dodatkowe o Moja lista gości:

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2021-10-13
Tytuł oryginału: The Dinner List
Tłumaczenie: Agnieszka Brodzik
Dodał/a opinię: Lukasz Turków

Zobacz opinie o książce Moja lista gości

Kup książkę Moja lista gości

Pięć lat z życia Dannie Kohan
Rebecca Serle0
Okładka ksiązki - Pięć lat z życia Dannie Kohan

Pięć minut. Tyle potrzeba, by zakochać się w tej historii. Dannie Cohan żyje według ścisłego planu. Wie, że poranny prysznic i makijaż zajmują jej równo...

Kiedy byłeś mój
Rebecca Serle0
Okładka ksiązki - Kiedy byłeś mój

Każdy z nas zna historię Romea i Julii, kochanków skazanych na potępienie, ale czy ktoś pamięta Rosaline, kuzynkę Julii i pierwszą miłość Romea? To z...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;