Moment życia

MOMENT ŻYCIA Joanna Zawadzka @joanna.zawadzka.779 #1Moment Życia @wydawnictwo_novaeres

„Wtedy zrozumiałam, że powinnam zrobić wszystko, co tylko będzie możliwe, żeby on wyszedł z tego cało. Musiałam, bez względu na konsekwencje, jakie mogą z tego wyniknąć. Kochałam go i to nie była zdrowa, czysta miłość.”

Moja ocena to 8/10.

Joanna to piękna i pewna siebie studentka, pracująca z jednej z firm w mieście. Pewnego dnia po nieprzyjemnej sytuacji z mężczyzną, który wywarł na niej nieprzyjemne wrażenie, postanawia zrobić wszystko, aby nie spotkać go więcej na swojej drodze. Przypadków, które nie pozwalają im się od siebie odsunąć, jest coraz więcej, a Joanna z dnia na dzień czuje się coraz bardziej osaczona przez tego dziwnego i mrocznego przystojniaka. Relacja nabiera tempa i myśląc, że wszystko idzie gładko, kobieta zapomina o najważniejszym szczególe. Krzysztof Minier jest gangsterem.

RECENZJA

Do polskich autorów zawsze podchodziłam z lekką rezerwą, tak właściwie to nigdy nie wiedziałam, czym było to spowodowane. Ostatnio jednak na rynku pojawia się coraz więcej niesamowitych romansów napisanych przez wspaniałych polskich artystów, a jedną z nich jest zdecydowanie „Moment Życia” napisany przez Joanne Zawadzką. Nie mogę przestać zachwycać się realnością polskiego świata, jaki przedstawiła nam autorka. Często w książkach gdzie akcja dzieje się właśnie w Polsce, spotykam się z amerykańską wersją naszego kraju, czego naprawdę nie lubię. Tutaj tego nie zauważyłam, z czego niesamowicie się cieszę. Polski klimat, tradycje czy nawet stereotypowe postacie są zdecydowanie na plus.

Główna bohaterka, Joanna Wicher, jest mieszanką zadziorności i kłótliwości razem z naiwnością i wrażliwością. Bardzo lubię pewne siebie bohaterki, które potrafią postawić na swoim, jednak tutaj miałam wrażenie, że tych kłótni właściwie o nic znaczącego jest aż za dużo. Zakończenie książki z jej udziałem totalnie mnie zaskoczyło i uwierzcie, czytając tę książkę, nie ma opcji, że się go domyślicie. Asia bez żadnych wątpliwości poprawiła sobie u mnie opinie swoją odwagą, a jednocześnie oddaniem dla miłości.

Krzysztof to jeden z tych bohaterów, o których nie potrafię się jasno wyrazić. Od samego początku wiedziałam, że nie jest on do końca normalną postacią. Jego zaborczość, obojętność i chęć kontrolowania wszystkiego i wszystkich jest toksyczną mieszanką. Chociaż widać, że zależy mu na Joannie, z tyłu głowy miałam przeczucie, że to wszystko nie skończy się dobrze. A czy zakończyło? To musicie sprawdzić sami.

Jeśli chodzi o moją ulubioną scenę,
jest to zdecydowanie każdy pocałunek w czoło Joanny od Krzysztofa. Ten gest mówił mi, że mimo wszystkich dziwnych zdarzeń, Krzysiek naprawdę się stara.

Informacje dodatkowe o Moment życia:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2015-07-08
Dodał/a opinię: booksinpink

Zobacz opinie o książce Moment życia

Kup książkę Moment życia

Moment życia. Ulotna chwila
Joanna Zawadzka0
Okładka ksiązki - Moment życia. Ulotna chwila

Co zrobisz, by uratować swoją miłość? Gdy do Joanny dociera wiadomość, że jej były partner lada dzień ma wyjść z więzienia, pada na nią blady strach....

Sekrety Lilly. W kleszczach przeszłości
Joanna Zawadzka0
Okładka ksiązki - Sekrety Lilly. W kleszczach przeszłości

"Sekrety Lilly. W kleszczach przeszłości" to trzymająca w napięciu opowieść o początkującej pisarce Lilianie Krętek, której w miarę spokojne życie diametralnie...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis