Most we mgle

Mam mieszane uczucia do tej książki. Jest to moje drugie spotkanie z autorem i musze powiedzieć, że bardziej udane niż poprzednie. Połączenie historii i fantastyki wraz z wątkiem romantycznym jest naprawdę ciekawe. Widać, że pisarz zrobił naprawdę szczegółowy research historyczny, szkoda tylko, że tak mało w swoje gdybacje wprowadza czytelnika.
Odnoszę wrażenie, że wprowadzenie kobiecej postaci do tej historii nie było czymś dobrym. Służyła ona tylko do skłócenia braci
Krępskich. Jeśli byśmy ten wątek całkowicie wycieli, nie zmieniłby on fabuły, a mogłyby ograniczyć niesmak czytelnikowi.
Fabuła skupia się na jednym z historycznych wydarzeń. Bitwa o Lipsk, przemarsz i plan bojowy. Co się wydarzy z nasza polską, kiedy zmienilibyśmy bieg historii?
Mimo wszystko nie mogę powiedzieć, że książka jest zła. Są pewne rzeczy, które mnie denerwowały czy zniesmaczały, ale zabawa historią była naprawdę ciekawa. Super, że autor w sposób realistyczny opisywał nam postacie czy fakty, które są już znamy.
Największym nieporozumieniem dla mnie jest zakończenie.
Liczyłam, że książka będzie miała kolejna część, ale niestety jest to pozycja jednotomowa. Ja uważam, że brakuje w niej pewnego rozbudowania, jednak autor nie zamierza wracać do tej historii.
Zachęcam Was do przeczytania tej historii, kiedy tylko zajdziecie wolna chwilę. Książkę czyta się szybko, co jest największym plusem. Dziękuję za egzemplarz do recenzji autorowi.

Informacje dodatkowe o Most we mgle:

Wydawnictwo: WarBook
Data wydania: 2021-11-24
Kategoria: Historyczne
Dodał/a opinię: Sandra Wróbel

Tagi: Archeologia pól bitewnych bóg

Zobacz opinie o książce Most we mgle

Kup książkę Most we mgle

Wiatr
Marcin Ciszewski0
Okładka ksiązki - Wiatr

Jakub Tyszkiewicz nie chciał tam jechać. Nadkomisarz wolałby spędzić wolny czas z ukochaną żoną, ale dał się namówić na imprezę na Kasprowym Wierchu. Kiedy...

Scenariusze filmowe oraz nowela Porucznik Jamróz
Marcin Ciszewski0
Okładka ksiązki -  Scenariusze filmowe oraz nowela Porucznik Jamróz

CyklWojna.pl to historia żołnierzy elitarnego batalionu Wojska Polskiego przeniesionego z roku 2007 w czasy II wojny światowej za pomocą tajnego amerykańskiego...