Mroczne sekrety

" Największą porażką w życiu każdej kobiety jest mężczyzna"
Marcel Moss jest według mnie jednym z najlpszych pisarzy. Jego książki noszą miano bestsellerów, dlatego myślę,że zasłużył sobie na miejsce w topach i na tytuły, jakie niejednokrotnie otrzymuje od szanujących go czytelników. Nie zwalnia tempa i serwuje nam kolejną, bardzo dobrze napisaną książkę. Mroczne Sekrety, to thriller z gatunku Domestic noir, czym się charakteryzuje ? Przede wszystkim na kartach takich powieści opisywane są toksyczne relacje, obsesje, przemoc nie tylko fizyczna, ale także psychiczna, które często mają miejsce za zamkniętymi drzwiami, w domach. I to właśnie podobne historie znajdziemy w najnowszej książce autora.
* Dorota żyje z mężczyzną, któremu daleko do ideału. Jest w stosunku do niej agresywny, zaborczy.
* Związek Jakuba i Alicji popada w rutynę, wybierają się na wakacje, gdzie poznają "parę", która nie tylko odmieni ich życie, ale sprawi,że "zaczną żyć na nowo" tylko jakim kosztem?
* Nadia, dziewczyna, którą matka porzuciła w dzieciństwie. Pewnego dnia postanawia zobaczyć się ze swoją biologiczną matką. Jak to wszystko wpłynie na jej rodzinę?
Te trzy historie łączą głęboko skrywane sekrety, które nie powinny ujrzeć światła dziennego, ale czy na pewno? Do czego będą zdolni się posunąć, by ich sekrety nie wyszły na jaw?
Nie od dziś wiadomo, czym charakteryzują się książki Marcela. Dlatego ci, którzy znają jego styl, są przyzwyczajeni do jego pióra, nie będą zaskoczeni tym,że napisana jest wielotorowo. Mamy tu kilku bohaterów, którzy opowiadają nam swoje historie, przedstawiają nam swoje życie, problemy, z jakimi muszą się zmagać.
Czy się zawiodłam? Absolutnie nie! Czy byłam zaskoczona? Jak najbardziej! Chyba najbardziej zaskoczyła mnie historia Alicji i Jakuba. Nie byłam gotowa na taką historię, baa nawet przez myśl mi nie przeszło, że to wszystko tak może się potoczyć. I bardzo się cieszę, że opis z okładki nie sugeruje tego, co tam zastałam, bo byłabym zniesmaczona. Akcja pędzi jak szalona, co przekłada się na tempo czytania, które jest błyskawiczne. Prolog, który powoduje ciarki na ciele, jednocześnie skłania do myślenia i zadawania pytań " Kto , jak , gdzie?" jest również taką siłą napędową, przez niego ciekawość wzrasta,a czytelnik chce jak najszybciej poznać odpowiedzi na stawiane sobie pytania. Mimo emocji, jakie towarzyszą podczas czytania, mimo oburzeń , momentami nawet zniesmaczeń , książka nie pozwala na chwile odpoczynku,a odłożenie jej choćby na chwile powoduję, że myśli nadal nieubłaganie krążą wokół fabuły. Marcel jest również mistrzem zakończeń, które za każdym razem robią taką sieczkę z mózgu ,że tym razem zakończyłam czytanie z bólem głowy. Śmiało mogę powiedzieć, że jak dla mnie ta pozycja jest lepsza od trylogii hejterskiej. Bardziej mroczna, erotyczna i emocjonująca. Ja czekam na dalsze książki autora i gratuluje ! Mam nadzieję, że wam również przypadnie do gustu.

Informacje dodatkowe o Mroczne sekrety:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2021-08-11
ISBN: 9788381956017
Dodał/a opinię: Jadzka_czyta

Tagi: Thrillery i suspens bóg

Zobacz opinie o książce Mroczne sekrety

Kup książkę Mroczne sekrety

Marcel Moss0
Okładka ksiązki - Pokaż mi

"Muszę posłusznie wykonywać jej polecenia. Inaczej upubliczni nagrania. A w międzyczasie robić wszystko, by odkryć, kim jest i dlaczego tak bardzo mnie...

Nie wiesz dlaczego
Marcel Moss0
Okładka ksiązki - Nie wiesz dlaczego

Szokujący thriller psychologiczny autora bestsellerowej serii Liceum Freuda POTRZEBUJĘ ICH. TYLKO ONE POMAGAJĄ MI CHOĆ NA KRÓTKO ZAPOMNIEĆ O BEZNADZIEI...