Mroczny duet

Tom 2 cyklu Świat Verity

Już 20 czerwca premiera drugiej części serii Świat Verity - „Mroczny duet". Po przeczytaniu „Okrutnej pieśni" nie mogłam się doczekać, pierwszy termin premiery drugiego tomu miał być na jesieni, jednak dzięki uprzejmości wydawnictwa książka pojawi się na wakacje. Teraz dla wszystkich, którzy nie mogą  się doczekać,  mam przedpremierową recenzję! Zapraszam!

Od rozstania Augusta i Kate minęło sześć miesięcy. August objął stanowisko przywódcy oddziałów OSF w Prawdziwości, Kate walczy z potworami w Dobrobycie,a Sloan i Alice tworzą plan, by zaatakować siedzibę OSF i zdobyć władzę.
Tymczasem w cieniu pojawia się nowe zło, atakuje ono zarówno ludzi OSF, jaki i Sloana. Również Kate doświadcza spotkania z nowym monstrum i zostaje z nim związana w tajemniczy sposób, dodatkowo od tamtej pory zaczyna mieć wizję. W jednej z nich dostrzega Augusta i postanawia wrócić do Prawdziwości, by ostrzec swojego przyjaciela.

„Życie jest takie łatwe, kiedy można kłamać. "(*²)

AKCJA I FABUŁA
„Mroczny duet" pod względem akcji i fabuły rozwala (w sensie pozytywnym) system. Od pierwszych strony Schwab umiejętnie dawkuje napięcie,by w kulminacyjnym momencie doprowadzić do eksplozji tego, co gromadziło się przez całą książkę. Z początku książka ma trzy wątki, autorka oddzielnie opisuje los Augusta, Kate i Sloana, z czasem dopiero zaczyna łączyć je ze sobą, choć osobno też są dobrze prowadzone i nie ma jakiegoś chaosu, który mógłby się pojawić.

STYL I JĘZYK
Tu autorka odwaliła kawał dobrej roboty, język którego użyła,  wciąga od samego początku. Opisy urzeczywistniają świat Verity i po wciśnięciu się w książkę, ma się uczucie udziału w wydarzeniach, które mają miejsce.

POSTACIE
AUGUST I KATE
Tych postaci nie da się oddzielnie opisać. Dlaczego? Moim zdaniem nie potrafią bez siebie funkcjonować. Szkoda, jednak, że autorka poskąpiła im większych uniesień miłosnych, bo naprawdę pasowali do siebie. Mimo tego, że oboje twierdzą, że każde z nich się zmieniło, to widać, że nie stało się to do końca.

POZOSTAŁE POSTACIE
Reszta postaci dobrze odegrała swoją rolę, choć nie które z nich (Soro, czy Alice) wypadały się niepotrzebne w tej książce. Może i w jakiś sposób urozmaicały fabułę i podkręcały akcje, ale wydaje się, że nawet gdyby ich nie było to, książka też byłaby świetna.

„Zawsze był pełen upartej nadziei.
Upartej nadziei — właśnie tak to ujął"(*³)

„Mroczny duet" wywołał u mnie ekstrakcje, napięcie, ale też pod sam koniec smutek, bo TA KSIĄŻKA NIE POWINNA SIĘ TAK SKOŃCZYĆ!! Ale, jak się skończyła, Wam nie zdradzę.
Tak jak mój szósty zmysł mi mówił, tak jak plotki odnosiły to zajebiście (*¹) napisana książka i ekscytujące zakończenie serii Świat Verity.
Teraz pozwolę sobie podsumować właśnie tą serię.
„Okrutna pieśń" wraz ze swoją drugą częścią tworzą jedną z najlepszych serii z gatunku urbanfantasty, dzieje się to dlatego, że autorka przelała na papier 110% potencjału pomysłu, jaki przyszedł jej do głowy. Moje serce zdobyła już pierwszym tomem, jednak „Mroczny duet"okazał się być tym, co na zawsze sprawiło, że Schwab stała się jedną z moich ulubionych autorek.

Informacje dodatkowe o Mroczny duet :

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2018-06-20
Tytuł oryginału: Our Dark Duet
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Agnieszka Brodzik
Dodał/a opinię: Molikksiazkowyy

Zobacz opinie o książce Mroczny duet

Kup książkę Mroczny duet

Most dusz
Victoria Schwab0
Okładka ksiązki - Most dusz

,,Most dusz" Victorii Schwab to trzeci tom mrocznej serii dla młodzieży, w której świat duchów spotyka się ze światem ludzi. Autorka bestsellerowych książek...

Gallant
Victoria Schwab0
Okładka ksiązki - Gallant

Olivia Prior dorastała w szkole dla dziewcząt, nie wiedząc nic o swojej rodzinie i pochodzeniu. Posiada tylko jedną rzecz związaną z jej przeszłością:...