Mrok

@woman_kinga

Kate postanawia przyjąć ofertę pracy jako lekarz w bazie badawczej. Jej poprzednik zginął, wiele wskazuje, że nie była to zwykła śmierć.Nowe miejsce pracy to baza na Antarktydzie. Gdy przyjeżdża na miejsce poznaje 12 osób, z którymi spędzi najbliższy rok.
Początkowo nowi znajomi wydają się w porządku, jednak po pewnym czasie atmosfera się zagęszcza.
Panująca ciemność, mróz, odcięcie od świata sprawia, że ma się ciarki na ciele. Do tego wszechobecna biel. W jednej strony to idealne miejsce na odcięcie się od pewnych spraw, ale z drugiej brzmi tajemniczo i niebezpiecznie.

Debiut moim zdaniem udany. Thriller mi się podobał, akcja toczyła się w odpowiednim tempie, ale zachowanie Kate bardzo mnie drażniło i denerwowało. Niektóre sytuacje były dla mnie bardzo przewidywalne. Ale przy debiutach pewne rzeczy się wybacza. Autorka bardzo fajnie stworzyła obraz miejsca akcji. Mróz, śnieg i wszechobecna biel działa na wyobraźnię.

Jeśli chcecie przenieść się do krainy mrozu, mroku i śniegu to znajdziecie to w tej książce.

Informacje dodatkowe o Mrok:

Wydawnictwo: Burda Książki