Nate plus One

"Nate plus one" to krótka i błyskawicznie się czytająca historia Nate'a, który dzieli się z czytelnikami swoimi przeżyciami i doświadczeniami. Żyje jak wielu nastolatków, lecz przytrafia mu się okazja podróży do RPA, skąd pochodził jego ojciec, którego już niestety od lat z nim nie ma.

W podróży towarzyszy mu przyjaciel, muzyk i miłośnik rocka, a może z czasem ktoś więcej?

Ta powieść to młodzieżowy romans obyczajowy, w którym bardzo czuć tę młodzieżowość i młody wiek bohatera. W wypowiedziach, przeżyciach i doświadczeniach Nate'a widać po prostu nastolatka, którym jest i którego można polubić. Mi to chwilę zajęło, nie od razu zyskał moją sympatię, lecz im dalej tym było tylko lepiej.

Od razu natomiast przemówił do mnie Jay, drugi główny bohater tej książki, który okazał się niezwykle wspierający, sympatyczny i przyjacielski.

Ich relacja bywała urocza i czasem przesłodzona, ale myślę, że właśnie taka miała być. To luźna, lekka historia, mająca poprawiać humor i podnosić na duchu, której rolą chyba jest właśnie taka osłoda życia 😅

Generalnie nie przepadam za takimi klimatami, ale ta książka szczerze mi się spodobała, a to chyba głównie dlatego, że nie jest pusta.

Autor przedstawia różne problemy nastoletniego wieku i nie tylko, pokazuje popełnianie błędów, ale też brania za nie odpowiedzialności, radzenie sobie z trudnymi sytuacjami w sposób zdrowy i rozsądny. Niektóre może zostały za bardzo rozłożone na czynniki pierwsze, ale to jednak książka kierowana do młodych ludzi 😉

Bardzo podobało mi się, że nie dopatrzyłam się tu toksycznych zachowań (coraz bardziej typowych dla współczesnych młodzieżówek), a wręcz wiele cennych i uniwersalnych dla każdego wartości 😃 fajnie, że powstają takie książki dla nastolatków.

Podobało mi się też osadzenie części akcji w Afryce 😍 poznawanie korzeni rodziny Nate'a, wiele fajnych rzeczy!

Dobrze się bawiłam i mogę polecić❤️

Informacje dodatkowe o Nate plus One:

Kup książkę Nate plus One

Date me, Bryson Keller
Kevin van Whye0
Okładka ksiązki - Date me, Bryson Keller

Date Me, Bryson Keller to obowiązkowa lektura dla wszystkich miłośników Heartstoppera. Ta romantyczna historia dwóch chłopaków przywołuje uwspółcześniony...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska