Nela i wyprawa do serca dżungli

Nela to trzynastoletnia dziewczynka, która ma na swoim koncie już 12 książek. Niezwykłe, szczególnie biorąc pod uwagę znane mi osoby w jej wieku. Cieszy zatem że młodzież zyskuje pozytywny autorytet w swoim wieku, który inspiruje do działania i dzięki ciekawym opowieściom dzieli się wiedzą.

W swej 12 książce Nela zabiera nas w podróż do serca dżungli na Borneo. Wyruszamy razem  z Małą reporterką śladami pewnego podróżnika, którego notatki sprzed ponad stu lat znalazła w antykwariacie. Nela przybliża nam w swej książce mnóstwo faktów i ciekawostek na temat zwierząt, roślin  jak i plemion zamieszkujących tereny Borneo. Tak wiec poznamy bliżej słonia, nosorożca karłowatego czy jeżozwierza. Najciekawszym momentem jest jednak spotkanie dziewczynki z łowcami głów tzw. Dajakami. Nela przybliży czytelnikom, wierzenia, przesądy oraz specyfikę dnia codziennego tego plemienia.

Książka, jak każda z serii o Neli jest opatrzona pięknymi ilustracjami i pomocnymi rysunkami. Walorów estetycznych dodaje zastosowanie różnorodnej i kolorowej czcionki i tabelek. Napisana jest w sposób przystępny dla młodego czytelnika. Nie jest nudna, monotonna, zatem czas z książką „Nela i wyprawa do serca dżungli” upływie szybko i przyjemnie.

Widać że Małej Autorce zależy na kontakcie z czytelnikami, których próbuje zaangażować w swoją wyprawę. Często zwraca się bezpośrednio do czytelnika czy prosi o wykonanie poleceń, dzięki temu mamy wrażenie że razem z nią, ramie w ramie, przemierzamy dżungle i przebywamy w dzikich ostępach wioski łowców głów.

Książka ma dużą wartość edukacyjną. Zachęca do przemyśleń i kreatywności. Nic dziwnego ze dzieciaki tak za nią szaleją, a jako osoba pracująca z maluchami wiem co mówię. Oczywiście odbiorcami są przede wszystkim dzieci jednak dorosły też znajdzie kilka interesujących informacji.

Ksiązka Neli jest multimedialna dzięki kodom QR lub darmowej aplikacji możemy dowiedzieć się jeszcze więcej na dane tematy czy obejrzeć filmiki.

Szczególnie polecam dla młodych czytelników ciekawych świat, ale również dla rodziców pragnących tą ciekawość wzbudzić w swoich pociechach, a może szukacie pomysłu na prezent. Ta ksiazka nada się idealnie.

www.czytampierwszy.pl

Informacje dodatkowe o Nela i wyprawa do serca dżungli:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2018-12-13
Kategoria: Podróżnicze
Dodał/a opinię: kamila9314

Zobacz opinie o książce Nela i wyprawa do serca dżungli

Kup książkę Nela i wyprawa do serca dżungli

Przygodnik 2015/2016. 365 dni dookoła świata z Nelą
Nela Mała reporterka0
Okładka ksiązki - Przygodnik 2015/2016. 365 dni dookoła świata z Nelą

Cześć! Cieszę się, że znowu się spotykamy! Trzymasz w rękach "Przygodnik pełen przygód na rok szkolny 2015/2016". Ty i ja spędzimy razem 365 dni...

Zabawy z Nelą. Kurs poszukiwacza przygód
Nela Mała Reporterka0
Okładka ksiązki - Zabawy z Nelą. Kurs poszukiwacza przygód

To najlepsza nauka, bo sama wchodzi do głowy, ot tak mimochodem. Oprócz zabawy dzieci przy okazji ćwiczą pisanie i czytanie, wykonują proste działania...